Laptop Marka Önerisi

R. Berat YAŞAR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D / Gigabyte X570 Aorus Elite (Rev 1.0) / Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200Mhz CL16 /PowerColor Red Devil RX 6750XT OC- MSI NVIDIA GeForce RTX2070 Gaming Z / ADATA 256GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD / Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB HDD / CM MasterLiquid ML240L / Dark N10 PRO / High Power 850W 80+ Gold 14cm
Meslek
Harita Mühendisi
Asus, MSI, monster markalarından hangisini almalıyım? Nedeni ile belirtirseniz sevinirim. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus, MSI, monster markalarından hangisini almalıyım? Nedeni ile belirtirseniz sevinirim. İyi günler.
Yurtiçinden alacaksan Monster öneririm. Kendim MSI GE72VR kullanıyorum ve çok memnunum ama ben aldığımda 6.120 TL idi şimdi aynı sitede 6.776 TL olmuş. Bu fiyata Monster alınır derim. Benim aldığım zamanki fiyatına bakarsak benim Monster'a göre dezavantajım ekran kartının 6 yerine 3 GB olmasıydı ama oyunlarda neredeyse hiçbir eksiklik hisstemiyorum. GTA V dahil tüm oyunları ultra ayarlarda oynayabiliyorum. Eğer 4k ekranlarda oynamam bana 1080p yeter dersen MSI da önerebilirim. Çünkü neredeyse geriye kalan her anlamda MSI'ı daha üstün buluyorum. MSI'ın müşteri temsilcisiyle görüşmemi gerektirecek bir şey olmadı henüz, inşallah da olmaz ama Monster'ın müşteri hizmetleri gerçekten kaliteli. Ayrıca RAM alırken MHZ'lerine kadar düzenleyebilirsiniz. 2 tane SSD taktırıp raid yaptırabilirsiniz daha sipariş ederken. Gerçi bunları MSI'da da yapabilirsiniz. Upgrade'e izin veriyor ama Monster'da bunlar çok daha kolay. Yazılımsal anlamda MSI bariz derecede daha üstün. MSI'ın anında gelen mouse hayatımda kullandığım en güzel mouselardan bir tanesi diyebilirim ki fiyatı 150 TL civarında. Monster'da parmak izi var ama açıkcası zerre umrumda değildi :)

MSI kullanıyorum diye yancılık yapmadan, elimden geldiğince tarafsız bir şekilde bildiklerimi aktarmaya çalıştım.Aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Edit: Kuzenimde 960m ekran kartlı bir laptop var. İkimiz de CS:GO'yu 60 FPS üstünde oynuyoruz. Ben 120hz panelin farkını net görebiliyorum. Masaüstünde mouseu gezdirirken bile akıcılığı farklı. Kimisi arada fark yok diyor ama bana farklı geldi.
Monsterlar 60, MSI'lar 120hz panele sahip.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı