Laptop mining sırasında sıcaklık değerleri ne olmalı?

Ben Acer Nitro 5 3070 Max-Q BIOS güncellmesiyle 100W'a çıkan laptopla yaptım.

Çok araştırmadım en ucuz 3070'lı laptoplardan diye alıp, bilmeden bu işe girdim.

45 mh alıyordum overclock ile 50'ye çıkıyordu en fazla.

Ne mi oldu 1 ay sonra kapandı açılmadı. Anakartı yandı. :)

Garantiye gönderdim. 1 ayda tamir edip gönderdiler.

Sonrada laptopu sattım.

Ayrıca laptop zaten mining yapamıyordu bir sürü mining programı denedim 70 dereceye çıkıp. Hız düşmesi yapıyordu sıcaklıktan dolayı sonra yine başlıyordu mh yükselmeye.
Bunu sadece nbminer ile engellebildım onda yapmadı.
Altına soğutucu aldım ve vakumlu soğutucuda aldım böylede 5 derece kadar bir sogutma yasadım. 65 66 derecelerden aşağıya inmedi.

1 ay sonunda da bozuldu. Böylece bıraktık bu işi :)

Ben Acer Nitro 5 3070 Max-Q BIOS güncellmesiyle 100W'a çıkan laptopla yaptım.

Çok araştırmadım en ucuz 3070'lı laptoplardan diye alıp, bilmeden bu işe girdim.

45 mh alıyordum overclock ile 50'ye çıkıyordu en fazla.

Ne mi oldu 1 ay sonra kapandı açılmadı. Anakartı yandı. :)

Garantiye gönderdim. 1 ayda tamir edip gönderdiler.

Sonrada laptopu sattım.

Ayrıca laptop zaten mining yapamıyordu bir sürü mining programı denedim 70 dereceye çıkıp. Hız düşmesi yapıyordu sıcaklıktan dolayı sonra yine başlıyordu mh yükselmeye.
Bunu sadece nbminer ile engellebildım onda yapmadı.
Altına soğutucu aldım ve vakumlu soğutucuda aldım böylede 5 derece kadar bir sogutma yasadım. 65 66 derecelerden aşağıya inmedi.

1 ay sonunda da bozuldu. Böylece bıraktık bu işi :)
Şu an bu işten vazgeçtiniz ve kazım yapmıyorsunuz bu nedenlerden ötürü? Okuyanlara bilgi kaynaklı olsun diye üstüne basalım :) veya farklı bilgisayar ile mi devam ediyorsunuz?

Son düzenleme:
Şu an bu işten vazgeçtiniz ve kazım yapmıyorsunuz bu nedenlerden ötürü? Okuyanlara bilgi kaynaklı olsun diye üstüne basalım :) veya farklı bilgisayar ile mi devam ediyorsunuz?

Evet bilgisayarı satıp başka almadım.
Bu olay beni zaten bu işten soğuttu. Çünkü gerçekten riskli. Belki daha kaliteli bir laptopla sorun yaşamazdım gerçi.

Ama normal ekran kartlarındaki gibi sorun ihtimali çok düşük bir laptop modeli bulsam yine alır yapmak isterim.

Geri
Yukarı