Laptop monitörü ile harici monitör arasındaki renk farkı

FingerCracker

Hectopat
İs yerinde PC var laptop. Yeni bi monitor gecti elime fakat taktigimda laptoptaki rengiyle acayip bi fark var. Yeni taktigim monitorde cok soluk renkler. HDMI kablosundan midir bilemiyorum, monitorun kendi parlakligini, constrast midir neyse açıp kapattım düzelme yok.

Bu da fotoğrafı;
1540890298379.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin de dediğiniz gibi çok büyük ihtimalle kabloyla alakalı. VGA girişleri mevcutsa bide VGA ile deneyin.

İs yerinde PC var laptop. Yeni bi monitor gecti elime fakat taktigimda laptoptaki rengiyle acayip bi fark var. Yeni taktigim monitorde cok soluk renkler. HDMI kablosundan midir bilemiyorum, monitorun kendi parlakligini, constrast midir neyse açıp kapattım düzelme yok.

Bu da fotoğrafı;Eki Görüntüle 340531

Bazen monitörler de farklı olabiliyor. Asus X550JK'nın ufak ve kalitesiz ekranından 24 inç AOC G2460Q6'ya geçince aynı bu şekilde fark oluştu. Ama monitörün tuşlarından yönlendirerek arayüzden parlaklık ve kontrast ayarlarınızı kontrol etmenizi önerebilirim.

Laptopunuzun ekranı IPS panel olabilir. Monitörünüzün ekran teknolojiside muhtemelen TN panel olabilir. Bundan dolayı renk kalitesinde farklılık oluşabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı