Laptop mu telefon mu alınmalı?

Bütçe
15.000 TL
Komedisiniz bence :D iPhone kullanıyorum ama gidip de IP11'e 16-18k falan vermem. Android'in amiral gemileri hala taş gibi kullanılıyor ve gayet performanslı cihazlar. Yazdığınız cidden saçma.
Yaani ancak iphone telefonlarda 5 yıl güncelleştirme gelmesinin garantisi var. Ancak 2021'de aldığımız bir telefonun güncellemesi en son 2022'de geldi. Ve daha da güncelleme gelmiyor telefona. Bu yüzden Android cihaz alınacaksa da Samsung cihaz alınmamasını öneririm.

Android'ler daha uzun süreli cihazlardır bu bir gerçek 2013'ten kalma Samung android tablettim. bugün hala hızlı bir şekilde kullanılabiliyor ve internette hızlı bir şekilde bağlanabiliyor. O dönemden kalma İphone 4S için aynı şey pek söylenemez.

Benim sorum şu laptop mu yoksa telefon mu almalıyım? Ben lise öğrencisiyim ve 15.000 TL param var. İkisi de var ama laptopum çok kötü her şeyi çok zor açıyor o yüzden laptop kullanmaya çok alışkın değilim çoğu işimi telefondan görüyorum. Telefonum da Samsung Galaxy A70, benim işimi görüyor istediğim şeyleri açabiliyorum ama 2019 model olduğu için yenilemek istiyorum yenilersem A73 falan alırım. Sadece ikisinden birini alabilirim. Laptop alırsam çoğunlukla ders ve film gibi şeyler için kullanacağım. Biraz da oyun oynarım (GTA 5, FIFA gibi oyunlar) bilgisayardan çok oyun oynamaya alışık olmadığım için başka hangi oyunlar var bilmiyorum o yüzden başka yazamadım. Siz de fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Telefon işinizi görüyorsa kesinlikle laptop.

Android'ler daha uzun süreli cihazlardır bu bir gerçek 2013'ten kalma samung Android tablettim. Bugün hala hızlı bir şekilde kullanılabiliyor ve internette hızlı bir şekilde bağlanabiliyor. O dönemden kalma iPhone 5S için aynı şey pek söylenemez.

Android'ler uzun süreli cihazlar ama birkaç ay sonra kasmaya başlıyorlar. Telefon olarak iPhone daha iyi ama laptop yokken iPhone almak saçma bir durum. iPhone vereceğin paranın üstüne koymadan bile laptop alırsın. Eğer laptopun varsa veya laptop hiçbir işine yaramayacaksa iPhone alınabilir ama iPhone aldıktan sonra da millete fakir muamelesi yapmak saçmalık. Bir iPhone ile zengin olunmuyor ayrıca.

Telefon işinizi görüyorsa kesinlikle laptop.
Bütçesi çok iyi 3050 Ti modeller alabilir:

Benim sorum şu laptop mu yoksa telefon mu almalıyım? Ben lise öğrencisiyim ve 15.000 TL param var. İkisi de var ama laptopum çok kötü her şeyi çok zor açıyor o yüzden laptop kullanmaya çok alışkın değilim çoğu işimi telefondan görüyorum. Telefonum da Samsung Galaxy A70, benim işimi görüyor istediğim şeyleri açabiliyorum ama 2019 model olduğu için yenilemek istiyorum yenilersem A73 falan alırım. Sadece ikisinden birini alabilirim. Laptop alırsam çoğunlukla ders ve film gibi şeyler için kullanacağım. Biraz da oyun oynarım (GTA 5, FIFA gibi oyunlar) bilgisayardan çok oyun oynamaya alışık olmadığım için başka hangi oyunlar var bilmiyorum o yüzden başka yazamadım. Siz de fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

15K ya 1650'li bir oyun laptopu ancak alabilirsin yani amacın güncel oyunları üst ayarlarda oynamaksa bu biraz zor olacak.

Bence acil ihtiyaç yoksa her ikisi için de, bir süre daha para biriktirip 25K gibi bir fiyata seni daha uzun süre idare edebilecek bir bilgisayar alabilirsin.

Android'ler uzun süreli cihazlar ama birkaç ay sonra kasmaya başlıyorlar.
Birkaç ay sonra eminsiniz birkaç ay!
Telefon olarak iPhone daha iyi ama laptop yokken iPhone almak saçma bir durum. iPhone vereceğin paranın üstüne koymadan bile laptop alırsın. Eğer laptopun varsa veya laptop hiçbir işine yaramayacaksa iPhone alınabilir ama iPhone aldıktan sonra da millete fakir muamelesi yapmak saçmalık.
İphone'lar bana çoğu zaman gösteriş için kullanılan cihazlar olduğu kanısındayım ülkemizde ne yazık ki böyle kimse kalitesi için almıyor. Destek konusuna geldiğiniz zaman örnek olarak realme bana 7 yıl yazılım güncellemesi desteği veriyor o zaman android mi? İphone mu?

15K ya 1650'li bir oyun laptopu ancak alabilirsin yani amacın güncel oyunları üst ayarlarda oynamaksa bu biraz zor olacak.

Bence acil ihtiyaç yoksa her ikisi için de, bir süre daha para biriktirip 25K gibi bir fiyata seni daha uzun süre idare edebilecek bir bilgisayar alabilirsin.
Çok rahat 3050 alabilir:

Yaani ancak iPhone telefonlarda 5 yıl güncelleştirme gelmesinin garantisi var. Ancak 2021'de aldığımız bir telefonun güncellemesi en son 2022'de geldi. Ve daha da güncelleme gelmiyor telefona. Bu yüzden Android cihaz alınacaksa da Samsung cihaz alınmamasını öneririm.

2011 çıkışlı ace 2 model bir cihazda bile şu an wp kullanılırken (desteklenen en düşük sürümde) IP tarafında wp tarafından desteklenen en düşük sürüm ve bu sürümler 5s-6 cihazlarında bulunuyor. Bir de bu açıdan bakın.

Android'ler uzun süreli cihazlar ama birkaç ay sonra kasmaya başlıyorlar. Telefon olarak iPhone daha iyi ama laptop yokken iPhone almak saçma bir durum. iPhone vereceğin paranın üstüne koymadan bile laptop alırsın. Eğer laptopun varsa veya laptop hiçbir işine yaramayacaksa iPhone alınabilir ama iPhone aldıktan sonra da millete fakir muamelesi yapmak saçmalık. Bir iPhone ile zengin olunmuyor ayrıca.

Hayır benimki almadan kasmaya başladı :)

Geri
Yukarı