Laptop nasıl test edilir?

@Shimada Sensei.
Hocam teşekkür ederim hallettim. Rainbow'da keskinlestirme %0 ‘da imiş. Ben de diyorum bu oyun niye keskin degil bulanık bulanık. Onu %100 yapıp her şeyi fulledim TAA4X'i bile yaptim bayağı zorlasin diye. Sonrasinda sistem testi dedim R6'nin benchmarki basladi sonrasinda baktigimda GPU kullanimi %96. ort. GPU kullanimi test sonunda %94-96 cikti. İçim rahatladi, sonrasinda Apex'de girdim onda da %90 civari kullaniyor. R6'yi anladim da Apex'de gece niye oyle oldu anlamadim. Ama halloldu gibi. 2 saat R6 oynadim hocam Ultra ayarlar 85 derece goruyor GPU 80-82 oluyor, 70 kusur anca testlerde ya da oyuna ilk basladigim zaman oluyor. Uzun kullanimda 85 civarinda dolasiyor. Normal gibi geldi bana ama size de bir sorayim dedim. YouTube'daki testlerde soguk olmasinin sebebi (70-75 derece) oynanis yapilmamasi veya kisa yapmalari sanirim.
Hocam biraz fazla soru soruyorum kusura bakmayin da GPU hep 80W civarinda Dynamic Boost ile 95W olabilecekken niye o civarlarda dolasiyor ihtiyac mi duymuyor. 90-95W calisirsa sonucta daha yuksek FPS alirim? :)

3000 serisini bilmiyorum ancak 2000 serisi Acer’lerde 90W’a çıkarmak için Acer ‘in yazılımını indirip PC ‘deki turbo tuşuna basman gerekiyordu. Ya da direkt yazılımdan aktifleştirmen gerekiyordu. 85 derece sabit çalışıyor dediğine göre mantıklı bir karar 🙂

MSI’ın 140W bile 3060’ları var. İstersen şuna bakabilirsin: Rehber: RTX 2060 laptopa BIOS flashlayarak TDP değiştirme

@Shimada Sensei anladım hocam sağ olun, sıcaklığı normal mi peki hocam:
İki saat ultra ayarlarda Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynadım, işlemci> 85-90 derece.
Ekran kartı> 82-85 derece.
İşlemci güzel de ekran kartı normal mi size bir sorayım dedim :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı