Laptop önerisi

mff

Femtopat
Daha fazla  
Son zamanlarda laptoplara bakıyorum, laptop linklerini şuraya bırakayım ve öyle devam edelim;
Şu iki laptopa baktım ve F/P olmadıklarını fark ettim, lakin alacağım laptopun beni 9. sınıftan 12 Sona kadar her anlamda idare etmesi gerekiyor, maalesef masaüstü gibi bir şansım yok,
Lakin şunu biliyorum, MSI marka olarak çok iyi bir marka ve onun ürünlerinden birini almak akıl karı olacaktır, lakin F/P değiller, Monster almamam için kulaktan dolma bilgiler duydum ve farklı marka arayışına geçtim,
önemli
Aşırı oyun oynamaya vakti olan biri değilim lakin oynadığımda da beni tatmin etmesini isterim ve verimliliğe önem veririm, programları rahat kaldırabilen (tasarım vs) ve oyunlarda da (güzel FPS verebilen) en önemlisi de kasmayan bir laptop almak istiyorum.
Yüksek grafikte oynamak istediğim oyunlar; CS:GO, GTA 5, Battlefield serisi olabilir, Far Cry serisi olabilir, CoD olabilir, (en önemlilerinden Red Dead Redemption olabilir)
Lakin benim aşırı vaktim var diyemem, zaten günlük işlerimden vakit kaldıkça oynuyorum, yani FPS olarak beni tatmin etse yeter, F/P olarak baktığımda GTX 1660 ve RTX 2060 arasında kaldım, oyunlarda gözle görülebilir bir fark yaratır mı sizce, bir de 4 yıl içindeki oyunları oynatabilir mi?
Bilgi; oyunlar min. Kaç FPS'de oynanmalı çünkü ne kadarı yeterli bilmiyorum ve aralarında 10 FPS fark var sanırım, bu beni ne kadar etkileyecektir,
Aynı zamanda üniversitede tam donanımlı bir cihaza geçmeyi düşünüyorum, bu cihazın benim için ömrü 4 sene olacak yani,
--- RAM olarak 8 GB yeterli midir 16 olması gerekir derseniz sorun olmaz lakin uçuk fiyatlara girmek istemem, misal MSI 16k ve ben bunu öderim, lakin 16k için bana Ultra bir performans vermiyor ve bu yaşlarda bu kadar yüksek fiyatlara girmek bana mantıklı gelmiyor çünkü oyun olarak aşırı oynamıyorum yani elimde boş boş durmasının bir anlamı yok bu bence israf, lakin siz bana konu hakkında iyi bir bilgi verirseniz mecbur alırım,
Fiyat olarak aynı olan ürüne marka bazından +2k verilir mi sizce veya alt özellikler bana yeterli olur mu, her şeye rağmen Monster alınır mı?
Okuyan ve cevaplayan reislere içten teşekkürler

Vatan Computer fiyat performans olarak tercih edilebilecek bir mağaza değil. Onun yerine online satış yapan siteler öneririm etrafımdaki insanlar Lenovo Legion'a yöneliyorlar. Technopat kanalında da RTX 2060'lı bir model incelenmişti.

Vatan Computer fiyat performans olarak tercih edilebilecek bir mağaza değil. Onun yerine online satış yapan siteler öneririm etrafımdaki insanlar Lenovo Legion'a yöneliyorlar. Technopat kanalında da RTX 2060'lı bir model incelenmişti.
reis ben sadece oradan bakıyorum, güvenilir bir site olacaksa neden olmasın?

Reis ben sadece oradan bakıyorum, güvenilir bir site olacaksa neden olmasın?

Foruma yeni katıldım. Online mağaza ismi paylaşmak yasak olabilir ama bahsettiğim yersenin de herkesin bildiği bir Online satış yeri.

Son düzenleme:

ASUS Rog Strix G15 G512lu-hn099 I7-10750h 16gb Ram 512gb Ssd 6gb Gtx1660ti 15.6 Fhd 144hz | Trendyol

bu fiyat diğerlerine göre niye bu kadar düşük reis birde webcam içermiyor mu acaba

ASUS Rog Strix G15 G512lu-hn099 I7-10750h 16gb Ram 512gb Ssd 6gb Gtx1660ti 15.6 Fhd 144hz | Trendyol

bu fiyat diğerlerine göre niye bu kadar düşük reis birde webcam içermiyor mu acaba
Hocam webcam var hepsinde yukardaki çıkıntılar webcam ve hepsi asus garantili ve güvenilir ben olsam 2070li olanı veya 1660ti olanı alırdım bütçeye göre seçim yapabilirsiniz. Laptop olarakta asus en iyisi (şahsi fikrim) 5 senelik 960m'li laptopum bataryası hariç ilk günkü gibi.

Hocam webcam var hepsinde yukardaki çıkıntılar webcam ve hepsi asus garantili ve güvenilir ben olsam 2070li olanı veya 1660ti olanı alırdım bütçeye göre seçim yapabilirsiniz. Laptop olarakta asus en iyisi (şahsi fikrim) 5 senelik 960m'li laptopum bataryası hariç ilk günkü gibi.
reiss beyaz beni biraz rahatsız etti gibi klavye rgb mi, aynı zamanda i7 10750 ve 16 ram için 1660 ti iyi mi dersin

Geri
Yukarı