Laptop önerisi

BurhanKm

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Garantiden dolayı bilgisayarımı değiştiricekler aynı şekilde fakat firmanın bana vermiş olduğu teklifi değerlendirmeye çalışıyorum.
Intel(R) Core(TM) i9-10900K CPU @ 3.70GHz
NVIDIA GeForce RTX 2080 Super
32 GB Memory 3200MHz
512 GB SSD / 512 GB SSD / 1TB SSD
Bunlar benim şu anki sistemim fakat firma bana

1- 16 GB 3200 MHz'ya da 64 GB 2933 MHz RAM teklifinde bulundu. Şu anki sistemimde 32 GB 3200MHz var 64'e yükseltsem 2933 farkını anlar mıyım?

1- 2TB (2x 1TB PCIe M.2 SSDs) RAID 0 [Boot] + 1TB 7200 RPM Hard Drive [Storage]
Bu teklifi aşşağıdaki resimde olan seçenekler ile değiştirebiliyorum ama SSD çeşitlerinden dolayı emin olamadım tavsiye verebilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Aynı donanımda verecekler sadece RAM konusunda seçenek sunmuşlar diye anladım. 64GB her türlü daha iyi satabilme açısından. RAM'lerin CL değeri nedir? Konu başlığı ve atmış olduğunuz görüntüden bir şey anlamadım.

Performans artışı bile olur aksine. Şunu da diyeyim mesela 2 tane 32gb yerine 4 tane 16gb ram daha performanslı olur.
Fakat 32GB RAM x2 3200 MHz olmucak 2 side 2933MHz olucak. Bu konudan dolayı emin olamadım
Aynı donanımda verecekler sadece RAM konusunda seçenek sunmuşlar diye anladım. 64GB her türlü daha iyi satabilme açısından. RAM'lerin CL değeri nedir? Konu başlığı ve atmış olduğunuz görüntüden bir şey anlamadım.
Hocam bu resimden seçebiliyorum ve hangisi daha mantıklı olur karar veremedim. Fiyat farkı olmucak o yüzden hangisini tavsiye edersiniz.

Dosya Ekleri

• asdasdasd.PNG
    asdasdasd.PNG
    335,2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Fakat 32GB RAM x2 3200 MHz olmucak 2 side 2933MHz olucak. Bu konudan dolayı emin olamadım

Hocam bu resimden seçebiliyorum ve hangisi daha mantıklı olur karar veremedim. Fiyat farkı olmucak o yüzden hangisini tavsiye edersiniz.
En iyilerini seçmişsiniz zaten. RAM 2x32 ama olsun bir şey olmaz. 2933mhz olması sizi endişelendirmesin çünkü 64gb.

Yeni konular

Geri
Yukarı