Laptop oyun oynarken bir anda 100-110 derecelere çıkıp hata vermeden kapanıyor

Kskdo

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 8.1, Nvidia GeForce GT 420M, Intel i3 1st Gen, 0,5 TB Harddisk
SSD veya HDD modeli
Samsung HM500JJ 500GB
Sistemim:
Intel i3 1st gen CPU.
NVIDIA GeForce GT 420M.
500 GB hard disk
6 GB RAM.
Windows 8.1

Hiçbir şey yapmazken YouTube'da dolaşırken sıkıntı yok ama herhangi bir oyuna girersem, Minecraft'a bile, laptop bir anda 100-110 derecelere çıkıyor 5 saniye sonra da hata vermeden aniden kapanıyor sanki fişini çekmişim gibi.

Sistemim:
Intel i3 1st gen CPU.
NVIDIA GeForce GT 420M.
500 GB hard disk
6 GB RAM.
Windows 8.1

Hiçbir şey yapmazken YouTube'da dolaşırken sıkıntı yok ama herhangi bir oyuna girersem, Minecraft'a bile, laptop bir anda 100-110 derecelere çıkıyor 5 saniye sonra da hata vermeden aniden kapanıyor sanki fişini çekmişim gibi.
Isıdan dolayı kapanıyor kaliteli bir fan alman lazım.

(Laptoplarda fan değişiyor mu bilmiyorum)

Sistemim:
Intel i3 1st gen CPU.
NVIDIA GeForce GT 420M.
500 GB hard disk
6 GB RAM.
Windows 8.1

temizlemeyi denedin mi
kapanmasıda sıcaklık çok olduğu için

Fan laptoplarda değişmiyor. Zaten işlemci ısınıyor gibi geldi termal macun süreceğim ama laptop aşırı eski olduğu için kasayı açarsam geri kapatamam diye korkuyorum eski laptopumun başına bu gelmişti.

İntel işlemciler 100 dereceden sonra otomatik kapanır zaten

Fan laptoplarda değişmiyor. Zaten işlemci ısınıyor gibi geldi termal macun süreceğim ama laptop aşırı eski olduğu için kasayı açarsam geri kapatamam diye korkuyorum eski laptopumun başına bu gelmişti.
Termal macun okadar sandığın kadar etki etmez ama, laptobun çok kötü ölmüş artık laptop parçalarıda değiştirilmediği için zaten laptop önerilmiyor.

Termal macun okadar sandığın kadar etki etmez ama, laptobun çok kötü ölmüş artık laptop parçalarıda değiştirilmediği için zaten laptop önerilmiyor.
Az daha sallasana nereye varacak çok merak ediyorum.

Termal macun nasıl etki etmez bir de onu anlat.

Geri
Yukarı