Çözüldü Laptop prize takılı olduğu halde şarj seviyesi düşükken oyunlarda FPS düşük oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KyzeVl

Femtopat
Daha fazla  
Valorant üzerinden örnek vereceğim, şarj %100 ve şarja takılı durumda en yüksek ayarlarda 250-300 FPS alırken şarj %70 ve yine şarja takılı durumda en yüksek ayarlarda 80-130 FPS alıyorum. Bunun nedeni şarja takılı olmasına rağmen şarj durumu mu? (PC: HP Victus 16 R5 7640HS RTX4050)

Çözüm
Şarja taktığında hem pile hem karta güçleri bölüyorsun tam performans alamıyorsun ,yani ekran kartına tam güç verebilmesi için pilin dolu olması gerekiyor.
Valorant üzerinden örnek vereceğim, şarj %100 ve şarja takılı durumda en yüksek ayarlarda 250-300 FPS alırken şarj %70 ve yine şarja takılı durumda en yüksek ayarlarda 80-130 FPS alıyorum. Bunun nedeni şarja takılı olmasına rağmen şarj durumu mu? (PC: HP Victus 16 R5 7640HS RTX4050)

Laptoplar şarja takılıyken daha yüksek performans verir hocam. Pilin şarj durumuda etken tabii ki.

Şarja taktığında hem pile hem karta güçleri bölüyorsun tam performans alamıyorsun, yani ekran kartına tam güç verebilmesi için pilin dolu olması gerekiyor.

Konu hakkında net bilgim yok ancak HP adaptörleri 230 watt, cihaz tam güçte bile bu watt değerine ulaşamıyorken bu dediğinizin doğruluk payı var mıdır? Ben güç ayarlarından şüpheleniyorum.

Konu hakkında net bilgim yok ancak HP adaptörleri 230 watt, cihaz tam güçte bile bu watt değerine ulaşamıyorken bu dediğinizin doğruluk payı var mıdır? Ben güç ayarlarından şüpheleniyorum.

Güç ayarları yüksek performansta.

200 watt da fazlasıyla yeterli aslında.

@KyzeVl güç planınında gelişmiş güç seçeneklerinden pil düzeyini koru kısmında kaç yazıyor?

%8 yazıyor.

200 watt da fazlasıyla yeterli aslında.

@KyzeVl güç planınında gelişmiş güç seçeneklerinden pil düzeyini koru kısmında kaç yazıyor?

Adaptor 230watt.

Geri
Yukarı