Laptop şarj adaptörünü takarken ses ve ışık çıkıyor

msport

Centipat
Makaleler
1
Merhaba. Laptopumun şarj aletini takarken kıvılcım çıkıyordu. Fakat bugün kıvılcımın yanında fişi tam yuva kısmına getirip iterken ses gelmeye başladığını fark ettim. Bu durum laptopa ya da şarj adaptörüne bir zarar verir mi? Ve bu durumu nasıl önleyebilirim?

Şu an maalesef yok hocam :(

Peki. Adaptörden mi geliyor ışık ve ses yoksa adaptörün içinden mi geliyor? Eğer takarken mavi bir ışık beliriyorsa sorun yok. Bende de oluyor. Ses ise cızırtılı patlama sesi bir sorun yoktur. Bu zamana kadar kullandığım çoğu cihazda bunu yaşadım.

Benim de bilgisayarı şarja takarken prizden öyle bir ses geliyordu. Önce prize sonra bilgisayara takınca düzeldi.

Ben de bu şekilde takıyorum ama dediğim olaylar oluyor maalesef.

Peki. Adaptörden mi geliyor ışık ve ses yoksa adaptörün içinden mi geliyor? Eğer takarken mavi bir ışık beliriyorsa sorun yok. Bende de oluyor. Ses ise cızırtılı patlama sesi bir sorun yoktur. Bu zamana kadar kullandığım çoğu cihazda bunu yaşadım.

Hocam ses "cızzztt" şeklinte cızırtı gibi geldi. Ama ışık olayında şöyle bir durum var benim uzatma kablosu masanın altında ama takarken ışık hem taktığım kısımda hem de masanın üzerinde çıkıyor ne oluyor anlayamadım.

Geri
Yukarı