Laptop şarj aletinden cızırtı geliyor

Gilaybey

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Arkadaşlar geçen hafta 3'lü prizin yetmemesi üzerine Amazon TR'den hama marka 6'lı akım korumalı priz aldım. Satıcı amazon.com.tr. Ürün geldikten sonra monitör ve laptop adaptörünü bağladım 330W'lık.

hama 6 lı.jpg

hama 6lı.jpg

Bir de küçük olan 135W GaN şarj aletim vardı.

lenovo 135w gan.jpg

Onu Baseus marka Çin->avrupa tipi dönüştürücü ile (akım korumalı o da) [resmini ekledim]

baseus çevirici 1.jpg

baseus çevirici.jpg

Bağladıktan hemen sonra bir anda cızırtı sesi gelmeye başladı adaptörden ve hemen söktüm aleti.

Baktığım kadarıyla her cihazda akım koruması var ve voltajlarda sıkıntı yok gibi.

Başka prizlerde denedim arada cızırtı geliyor takarken sonra bitiyor. Bunun nedeni ne olabilir çözümü var mıdır?

Bu almış olduğum 6'lı priz yüzünden bozulduysa amazona şikayet edebilir miyim?

Yardımcı olursanız sevinirim, iyi sosyaller.

Uzatma kablosunun adaptörünüzü bozması pek olası değil. Başka bir şey taktınız mı uzatma kablosuna?

Arkadaşlar geçen hafta 3'lü prizin yetmemesi üzerine Amazon TR'den hama marka 6'lı akım korumalı priz aldım. Satıcı amazon.com.tr. Ürün geldikten sonra monitör ve laptop adaptörünü bağladım 330W'lık.

Eki Görüntüle 2172764

Eki Görüntüle 2172765

Bir de küçük olan 135W GaN şarj aletim vardı.

Eki Görüntüle 2172761

Onu Baseus marka Çin->avrupa tipi dönüştürücü ile (akım korumalı o da) [resmini ekledim]

Eki Görüntüle 2172762

Eki Görüntüle 2172763

Bağladıktan hemen sonra bir anda cızırtı sesi gelmeye başladı adaptörden ve hemen söktüm aleti.

Baktığım kadarıyla her cihazda akım koruması var ve voltajlarda sıkıntı yok gibi.

Başka prizlerde denedim arada cızırtı geliyor takarken sonra bitiyor. Bunun nedeni ne olabilir çözümü var mıdır?

Bu almış olduğum 6'lı priz yüzünden bozulduysa amazona şikayet edebilir miyim?

Yardımcı olursanız sevinirim, iyi sosyaller.

Başka bir priz ile denediğin zaman ses yapmıyor ise prizle alakalı ama aynı ses başka prizde de devam ediyor ise prize takılan fiş, sistemin, gücün vs bunlardan kaynaklıdır.

Adaptörün çalışırken hafif cızırtı çıkarması çok normal. Benim laptopun adaptörüde (2 sene oldu) çıkartıyor.
Bazen çalışıyordu bazen çalışmıyordu ama adaptör. Dün hep çalıştı şimdi çalışmıyor ilk ses gelirken gücü veriyor sonraında ise kesiyor gücü.

Uzatma kablosunun adaptörünüzü bozması pek olası değil. Başka bir şey taktınız mı uzatma kablosuna?
Resimde gösterdiğim gibi bağlayıp prize taktım hem uzatma kablosu hem de dönüştürücü aynı marka ve akım korumalı.

Dosya Ekleri

• adap.jpg
    adap.jpg
    323,7 KB · Görüntüleme: 10

Yeni konular

Geri
Yukarı