Laptop şarjda mı kullanılmalı?

Oyun için demiş kusura bakmayın:=)

Merhabalar ben yeni bir laptop alacağım nasipse bugün siparişimi vereceğim. Laptop'u sürekli şarj'da mı kullanmalıyım? Çünkü sırf oyun için alıyorum. Bazı yerlerde "güç akımın Ayarlar'dan kesin %60'ken Prizde'de takılı olsa %60'ın altına inmez çıkmaz" diye yazı okumuştum ama tekrar rastlamadım. Bu uygulamaylamı sağlanıyor. Çünkü ben şarj'da takılı oynasam sabit %100 kalacak. Beni bir aydınlatırsanız sevinirim.

Pil kullanıldıkça ölür. Genelde laptoplar %90 gibi bataryaya gücü keser zaten. Adaptörden güç çekerek oynarsın.

Şarja takılı kullanmak pil ömrünü kısaltır ama neden bilmiyorum laptoptan daha fazla performans alırsınız bende laptop kullanıyorum ve şarj sizin için çok önemli değilse performans önemliyse prize takılı kullanın.

Herkesw çok teşekkür ederim. Şarj da oynamazsam tam performans alamıyormuşum o zaman şarjı 60 70 e sabitleyip sürekli prize takılı olarak oynarım.

Laptop dediğin şarja takılı kullanılır zaten.
Birde pilin ömrü uzun olsun diye bataryayı laptoptan çıkartıp sürekli prize takılı vaziyette kullananlar var bu çok riskli bir işlem olası elektrik kesintisinde sistem zarar görebilir.
Çünkü laptopun devreleri masaüstü pc lerinkinden daha hassas.

Geri
Yukarı