Laptop şarjda olduğu halde şarjı azalıyor

huseyindgr

Yoctopat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming var elimde önceden şarjda kullanırken azalma olmuyordu, şimdi oyunları oynarken şarjın azaldığını öğrendim. Garantiye gönderdim bir sorun yok dediler geri geldi ama hala devam ediyor. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

ASUS TUF Gaming var elimde önceden şarjda kullanırken azalma olmuyordu, şimdi oyunları oynarken şarjın azaldığını öğrendim. Garantiye gönderdim bir sorun yok dediler geri geldi ama hala devam ediyor. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Hocam selamlar adaptörünuz yeteri kadar amper çıkışı yapamıyor büyük ihtimalle adaptörü kontrol ettirin derim ileri seviyede bilgisayarada zarar verme olasılığı yüksek bir durum. Gerekirse adaptörü değiştirin.

Adaptör sorunlu olabilir. Ya da anakart güç kotrolcülerinde sorun olabilir.

Ben Laptop'da oyun oynarken Batarya'yı çıkartıp masaüstü tarzında oyun oynardım en sağlıklısı da böyle zaten. Yakında batarya biter zaten.

Eski laptoplarda dediğiniz durumu yapınca batarya ömrünü kurtarıyordu. Yeni laptoplarda buna gerek yok. Laptop şarjdayken %100 dolduktan sonra batarya kontrolcüleri bataryadan gelen gücü kesiyor. Tamamen prizden gelen gücü kullanıyor. Önceden hem bataryanın üstünden hem de anakart güç girişinden güç geliyordu.

Geri
Yukarı