Laptop şarjda olmadığında FPS düşmesi

MelihBey

Hectopat
Daha fazla  
Yeni almış olduğum dizüstü bilgisayarımda oyunlarda şarj durumundayken sıkıntısız maksimum güçte oynayabiliyorum. Fakat şarjdan çıkardığım anda droplanmalar ve FPS düşüşleri başlıyor. Bu sadece bu laptopumda değil öncekinde de vardı. Ben bunu sürekli şarjda oynamak istemiyorum. Oynarsam pil ömrü azalacak. Ben bunun önüne nasıl geçebilirim? Herhangi bir ayarı var mıdır? Pil güç seçeneklerinde maksimum güç açık durumda.

Yeni almış olduğum dizüstü bilgisayarımda oyunlarda şarj durumundayken sıkıntısız maksimum güçte oynayabiliyorum. Fakat şarjdan çıkardığım anda droplanmalar ve FPS düşüşleri başlıyor. Bu sadece bu laptopumda değil öncekinde de vardı. Ben bunu sürekli şarjda oynamak istemiyorum. Oynarsam pil ömrü azalacak. Ben bunun önüne nasıl geçebilirim? Herhangi bir ayarı var mıdır? Pil güç seçeneklerinde maksimum güç açık durumda.

Pil kullanımını en iyi performansa ver.
Güç modunu yani.

Geçemezsiniz, sadece yüksek performans ayarını denetim masasından açarak bir nebze performans artışı yaşarsınız. Ancak tamamen şebeke elektriğindeki gücü alamazsınız. Zaten sistem o güçte çalışmaya başlasa 20 dakikaya kalmaz bataryayı bitirir.

Geçemezsin. Laptoplar şarjda değilken düşük performans verir. Bataryasını çıkart, oynayacağın zaman fişten oyna direkt.

Excalibur G770 var bende şarjdan çıkarınca performans düşüyor. Bilerek yapmışlar bu bir sorun değil. Fakat gine de sağ alttaki şarj logosuna basın, Windows Mobility Center'a girin. Bilgisayarı High performance'a alın şarjdan çıkarınca. Düzelmezse yapacak bir şey yok.

Saçma sapan yorumlar var. Laptoplar genelde yüksek performansta ısınır. Isınma mevcut ise Dengeli performansta kullanacaksınız o laptop'u. Dengeli performansa alın.

Nvidia ekran kartın varsa Battery Boost'u kapat.
1617283322838.png

Öncelikle buraya bir adet "sistemi tahmin etmeye çalışıyorum" esprisi gelecek. Hazır olun, hak ettiniz çünkü.

Eğer Nvidia kartınız varsa Experience üzerinden Battery Boost özelliğini kapatabilirsiniz.
Saçma sapan yorumlar var. Laptoplar genelde yüksek performansta ısınır. Isınma mevcut ise Dengeli performansta kullanacaksınız o laptop'u. Dengeli performansa alın.

Nvidia ekran kartın varsa Battery Boost'u kapat.
Eki Görüntüle 952226
Tam ben yazarken siz de yazmışsınız. Doğru bilgi vermeye çalışanlara selam olsun.

Öncelikle buraya bir adet "sistemi tahmin etmeye çalışıyorum" esprisi gelecek. Hazır olun, hak ettiniz çünkü.

Eğer Nvidia kartınız varsa Experience üzerinden Battery Boost özelliğini kapatabilirsiniz.

Tam ben yazarken siz de yazmışsınız. Doğru bilgi vermeye çalışanlara selam olsun.
Size de selam olsun :) .

Yeni konular

Geri
Yukarı