Laptop şarjdayken SSD daha hızlı çalışıyor

Vulture

Hectopat
Arkadaşlar bu bir sorun mu emin değilim. Windows'u SSD'ye kurdum. Laptop açarken şarjdaysa 15 saniye civarında açılıyor. Eğer şarjda değilse 50 saniyeyi bulduğu oluyor. HDD taktırdığım günden beri bu böyle. Sizce neden böyledir? Şöyle bir durum da var. HDD taktırdığım gün Windows 10 2004 güncellemesini yapmıştım. 2004 güncellemesi pek başarılı değil bence. Onunla ilgisi olabilir mi?

Sistem şarjdayken daha hızlı çalışır, normal diye düşünüyorum. Ama emin olmak isterseniz Boot menüsünde SSD'nin hangi sırada olduğunu kontrol edin. Eğer SSD 2. sıradaysa (batarya kullanımında) 1. sıraya alınız ve kaydediniz. Onu da yaptıysanız ve çözüm bulamadıysanız 1909 sürümüne geri dönün.

SSD şarj oluyordur :)

Dizüstü bilgisayarını fişten direkt mi çıkarıyorsun yoksa Windows'dan kapama tuşu ile mi o yöntem bilgisayarın açılmasında çok büyük rolü var ben bilgisayarı Windows'dan kapatıyorum kapattıktan sonra laptopun solunda ışık simgesinin ışığı kapandıktan sora fişi çıkarıyorum sende büyük ihtimalle şöyledir bilgisayarı kapatıyorsun sonra direk fişi çekiyorsundur pilde iken kapattığın zaman sonradan kapanıyor ve bilgisayarı açtığın zaman daha hızlı açılıyor.

Sistem şarjdayken daha hızlı çalışır, normal diye düşünüyorum. Ama emin olmak isterseniz Boot menüsünde SSD'nin hangi sırada olduğunu kontrol edin. Eğer SSD 2. sıradaysa (batarya kullanımında) 1. sıraya alınız ve kaydediniz. Onu da yaptıysanız ve çözüm bulamadıysanız 1909 sürümüne geri dönün.
Birkaç hafta önce baktığımda 2.sıradaydı diye hatırlıyorum ancak emin değilim. Bir kez daha kontrol edip dediğinizi uygulayacağım. Olmazsa tek çözüm 1909'a dönmek gibi.
SSD şarj oluyordur :)

Dizüstü bilgisayarını fişten direkt mi çıkarıyorsun yoksa Windows'dan kapama tuşu ile mi o yöntem bilgisayarın açılmasında çok büyük rolü var ben bilgisayarı Windows'dan kapatıyorum kapattıktan sonra laptopun solunda ışık simgesinin ışığı kapandıktan sora fişi çıkarıyorum sende büyük ihtimalle şöyledir bilgisayarı kapatıyorsun sonra direk fişi çekiyorsundur pilde iken kapattığın zaman sonradan kapanıyor ve bilgisayarı açtığın zaman daha hızlı açılıyor.
Bazen laptop kapanırken şarjdan çıkarıyorum, bazen ışık gidince şarjdan çıkarıyorum. Özel olarak yaptığım bir şey yok yani. Pilde kapanırken de yavaş. Şarjdayken kapanırken daha hızlı. Şarjda kullanmayacak olsam bile şarja takarak açmaya, kapatırken de şarja takmaya başladım. Çözüm nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı