Laptop satıp hazır sistem almak mantıklı mı?

Battwo

Decapat
Daha fazla  
Selam. Monster Tulpar 7 v25.1 sahibiyim PC hocası adlı YouTube kanalının yayınladığı Şu sistem ilgimi çekti laptopumu satıp bu sistemi almam sizce ne kadar mantıklı ve eğer satarsam sizce ne kadar fiyat biçmeliyim.

Halihazırda elinde olan laptop daha iyiyse (özelliklerini bilmeden konuşuyorum) ve sürekli bir yerden bir yere götürmeyeceksen neden olmasın. Bu arada sadece kasa ile bitmiyor çevre birimleri ve monitör gerekiyor bunları hesaba katarak düşünebilirsin.

Selam. Monster Tulpar 7 v25.1 sahibiyim PC hocası adlı YouTube kanalının yayınladığı Şu sistem ilgimi çekti laptopumu satıp bu sistemi almam sizce ne kadar mantıklı ve eğer satarsam sizce ne kadar fiyat biçmeliyim.

Dostum dizüstünün rahatlığı, masaüstünün de performansı ayrı. Tamamen buna göre karar vermen gerekir. Ufak bir olaydan bahsedeyim. Bundan 1 ay önce kuzenime 2.el laptop aldık. Monster 10870h, 3060, 2K ekran. Açıkçası performansı beni çok şaşırttı. BeamNG de benden 40 FPS daha az alıyor fakat o 2K ben de 1080p de oynuyorum (ben 2K ya çekince 5-10 FPS düşüyor). Yani demem o ki laptop performansları eskisine göre çok daha iyi.

Son düzenleme:
Attan inip eşek bile değil sıpaya binmek gibi olur hocam ama siz bilirsiniz.

O kadar değil ya.
O kadar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sırf ekran kartı 10FPS farkı var. Birde işlemci farkı düşünülürse ohooo!

Aşırı gereksiz bir hamle olur. Hem RTX 3080'li masaüstü kullanıcısı, hem de GTX 1070'li laptop kullanıcısı olarak şunu diyebilirim: Masaüstü bilgisayarım olmasa da şu anki laptopumla hiç eksikliğini hissetmezdim.

O kadar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sırf ekran kartı 10FPS farkı var. Birde işlemci farkı düşünülürse ohooo!
Laptop GPU’su ile masaüstü GPU’su aynı performansı vermez, yanlış örnek olmuş.

O kadar.
Sırf ekran kartı 10FPS farkı var. Bir de işlemci farkı düşünülürse ohooo!

Dostum sen yanlış bakıyorsun olaya. "Son zamanlarda" dedim. Buradan kastım RTX30 ve Intel'in son nesil işlemcileri gibi :) Ayrıca karşılaştırma videosu doğru bir örnek değil. RTX 3060'da ReSize BAR aktif.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı