Laptop Sıfırlanmıyor, İptal Oluyor

KwaLneS

Centipat
Bir iki defa masaüstüm açıldı ama mavi ekran hatası verdi. Daha sonra da hiç masaüstüne kadar açamamaya başladım. 2 tane Windows sürümü yüklü açılırken hangisine girmek istediğimi soruyor. Biri zaten bozuk yeni kurulum yaparken eskisini silmeyi unutmuşum o yüzden Windows'un kullanabildiğim işletm sistemini açarken mavi ekran verip sorun gidericiye yönlendiriyor.

Bu arada Windows 10 kendi formatı içinde var. > Sorunu gider> gelişmiş seçenekler> başlangıç onarım ( tam yüklerken %40/%50 de onarılamadı deyip sorun gidericiye geri yolluyor.)> sorun giderici> bu bilgisayarı sıfırla> dosyalarımı sakla/her şeyi kaldır>yalnızca dosyalarımı kaldır/ sürücüyü tümüyle temizle hepsini tek tek denedim hepsinde %de dolarken bir anda iptal eder gibi sorun giderici ekranıma geri dönüyor.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bu arada PC açılırken Casper yazisi bile gelmeden önce hayal meyal gibi bir pencere saniyelik ekrana gelip gidiyor. Komut istemci olabilir sanırım saniye içinde gelip kayboluyor. Laptop özelliklerim:
  • Intel i5
  • NVIDIA GT MX 940
  • 8 RAM 4 ekran kartı ( 2'de olabilir tam hatırlamıyorum bakamıyorum şu an )
  • 1TB harddisk

Son formatımda BIOS ve BIOS chiplerini güncellenmemiş bir şekilde yüklenmişti kullanabiliyorum diye gncellemedim öyle kullandım.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de ilk aklıma gelen HDD sorunu lakin siz ilk iş başka bir PC'den kurulum USB'si hazırlayıp format atmayı deneyin.

HDD'de sağlık sorunu olmuş olabilir.

Bence de olabilir de sorunun HDD kaynaklı olup olmadığını öğrenmenin bir yolu lazım bana. HDD hatalarında genelde hata kodu veriyor Windows.

USB'den formatlamak şu an en mantıklısı galiba ama işte başka bir basit çözüm denenebilir. Bir şey olsa kurgucuyum ben bir ton dosya datam falan var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı