Laptop sistemi yanlışlıkla AHCI moda almak

cixdiag

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar laptopa SSD taktım. Format attım her şey güzel gidiyordu driverlerini vs kurdum. Windows hazır hale geldi sonrasında BIOS'da bir ayar kapatacaktım yanlışlıkla ata modundan AHCI moda aldım. Bilgisayarı yeniden başlattım hep siyah ekranda kalıyor. Ne BIOS girme menüsü, ne Boot menüsü. Hiçbir menü gelmiyor ve format atmak da çare değil. Format USB'sini takıyorum hiçbir şey olmuyor. Siyah ekranda kalıyor. Kısaca hiçbir şekilde laptopta BIOS'a erişemiyorum. Şimdi eski harddiskini taktım yine siyah ekranda kalıyor. Değişen bir şey olmadı. Bu hem SSD'yi ve hem harddiski masaüstü bilgisayarıma taktım şimdi de bu 2 disk başka bilgisayarda açılmıyor. Altı çizili olan kısımlar çok önemli. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum konuyu her 10 dakikada bir takip altına aldım. Not: Disklerde ve laptopta hiçbir sıkıntı yoktur. Hafta sonu derslerim var acilen yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam laptop için biraz zor olabilir fakat BIOS pilini söküp 1 dakika bekleyin, sonrasında geri takın ve BIOS ayarları sıfırlanmış olup sisteme erişim sağlayabilirsiniz.

Hocam denedim sonuç aynı. Tam olarak pili söktükten sonra ne yapmaliyim tornavida ile dibindeki çentige beklettim yine ayni baska çözümü var mıdır? Haber bekliyorum. Bu arada şunu eklemeyi unuttum siyah ekranda bekledikden sonra otomatik yeniden baslatiyor kendini.
Arkadaşlar cidden yardimci olabilecek var mı bunun başka çaresi vs olmasi lazim illaki.

Hocam denedim sonuç aynı. Tam olarak pili söktükten sonra ne yapmaliyim tornavida ile dibindeki çentige beklettim yine ayni baska çözümü var mıdır? Haber bekliyorum. Bu arada şunu eklemeyi unuttum siyah ekranda bekledikden sonra otomatik yeniden baslatiyor kendini.
Arkadaşlar cidden yardimci olabilecek var mı bunun başka çaresi vs olmasi lazim illaki.

Pili söküp 10 dakika dışında beklesin. Ondan sonra takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı