RX 6500 XT oyunda siyah ekran ve devre dışı kalma

yiğit turp

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 4 5 ay önce bir bilgisayar aldım. Ekran kartı olarak RX 6500 XT 4 GB var. Aldıktan 2 3 hafta sonra ekran kartı kendi kendine Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakma gibi saçma sapan bir sorun ile karşılaştım. oyun ortasında ekran simsiyah oluyor kasa çalışıyor ama görüntü gelmiyor. servise gönderdikten sonra ekran kartı değiştirildi. Şu zamana kadar (3ay) yapmadı ama dün itibari ile yapmaya başladı. Çok teknik bir detay mı yoksa çok ufak bir şey mi kaçırıyorum anlayamadım. Yetkili bir arkadaş bu konu hakkında bilgi verirse sevinirim. Not: PC hor kullanmam oyun oynarken bile arkada en ufak bir şey bile açık değil.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    83,7 KB · Görüntüleme: 28
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    148 KB · Görüntüleme: 26
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    78,7 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, 4 5 ay önce bir bilgisayar aldım. Ekran kartı olarak RX 6500 XT 4 GB var. Aldıktan 2 3 hafta sonra ekran kartı kendi kendine Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bırakma gibi saçma sapan bir sorun ile karşılaştım. oyun ortasında ekran simsiyah oluyor kasa çalışıyor ama görüntü gelmiyor. servise gönderdikten sonra ekran kartı değiştirildi. Şu zamana kadar (3ay) yapmadı ama dün itibari ile yapmaya başladı. Çok teknik bir detay mı yoksa çok ufak bir şey mi kaçırıyorum anlayamadım. Yetkili bir arkadaş bu konu hakkında bilgi verirse sevinirim. Not: PC hor kullanmam oyun oynarken bile arkada en ufak bir şey bile açık değil.

Bende aynı sorunu yaşıyorum sinyal yok hatası alıyorum ve ekran kartı devre dışı kalıyor.

Bende aynı sorunu yaşıyorum sinyal yok hatası alıyorum ve ekran kartı devre dışı kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de başıma geliyordu. Anakartın BIOS u güncelle. O olmazsa Ekran kartının sürücülerinin güncel olduğuna emin olduktan sonra Ekran kartının BIOS güncellemesini yap. Windows orijinal olması önemli olabilir. Ayrıca OCCT testi de yapabilirsin belki aklında bir fikir belirir. AMD den nefret etmeyi sağlayacak klasik ekran kartı problemleri.

Ben denedim yapamadım fotoğraf atabilir misin nasıl ve ne kadar düşürülmesi gerektiğine dair
Öncelikle AMD softweir adrenalin edication gir performans kısmından ekran kartını bul sende varsayılan olan otomatik ayarlama seçeneğinden düşük voltaj ı seçeceksin

Dosya Ekleri

• 16821518023373750318542276859386.jpg
    16821518023373750318542276859386.jpg
    164 KB · Görüntüleme: 35

Yeni konular

Geri
Yukarı