Laptop soğutucu bilgisayarı soğutmuyor

Fanlı laptopun altına koyulan modellerden mi bahsediyorsunuz. Öyleyse onlar soğutucu olarak geçse bile aslında tek yaptıkları bilgisayarın daha iyi hava almasını sağlamak o yüzden çıkış fanına elinizi koyunca daha sıcak hissettiriyor. Bilgisayarın sıcaklığı üstünde bir etkisi yok sadece daha fazla hava girmesini sağlıyor bu da uzun vade de işinize yarıyor.

Fanlı laptopun altına koyulan modellerden mi bahsediyorsunuz. Öyleyse onlar soğutucu olarak geçse bile aslında tek yaptıkları bilgisayarın daha iyi hava almasını sağlamak o yüzden çıkış fanına elinizi koyunca daha sıcak hissettiriyor. Bilgisayarın sıcaklığı üstünde bir etkisi yok sadece daha fazla hava girmesini sağlıyor bu da uzun vade de işinize yarıyor.

Laptopun altına koyulanlardan bahsediyordum. Bazı kişiler USB kablosunu bir adaptöre bağlayıp prize takın diyorlar. Oradan da diğer kısmını bilgisayara takın diyorlar. Denesem işe yarar mı?

Mağza yorumlarında yok 10 derece yok 20 derece soğutuyor falan diyenlere kanıp almayın en fazla 3-5 derece etkisi olur hatta olmayadabilir.
Termal macun yenilemesi yapmadıysan 1 seneden fazla onu yap.
Ben sadece notbook standı kullanıyorum işimi görüyor soğutucuda var hiç farkını hissetmiyorum.

Laptopun altına koyulanlardan bahsediyordum. Bazı kişiler USB kablosunu bir adaptöre bağlayıp prize takın diyorlar. Oradan da diğer kısmını bilgisayara takın diyorlar. Denesem işe yarar mı?
Hiç bir fark olmayacaktır dediğim gibi tek faydaları bilgisayarın daha iyi hava almasını sağlamak sıcaklığını neredeyse hiç düşürmüyorlar.

Mağaza yorumlarında yok 10 derece yok 20 derece soğutuyor falan diyenlere kanıp almayın en fazla 3-5 derece etkisi olur hatta olmayabilir de.
Termal macun yenilemesi yapmadıysan 1 seneden fazla onu yap.
Ben sadece notbook standı kullanıyorum işimi görüyor soğutucuda var hiç farkını hissetmiyorum.

Termal macun yenilemeyi daha yeni yaptım 1 hafta olacak.

Standtaki fanların dönmesi yönü ve laptop dahili fanınının dönme yönlerini kontrol eder misin?
Belki birbirine ters yönlerde dönüyordur ve laptop fanı dönme konusunda zorlandığından soğutamıyordur.

Geçenlerde bilgisayarcıya gittiğimizde adam fanların küçük olduğunu söylemişti. Zaten iki tane fan var. Bir de şu an açamam ben becerimiyorum öyle işleri.

Geçenlerde bilgisayarcıya gittiğimizde adam fanların küçük olduğunu söylemişti. Zaten iki tane fan var. Bir de şu an açamam ben becerimiyorum öyle işleri.
Başka yapılabilecek bişey yok. 2 fan olması gayet iyi zaten, Monster kullanıyorsan eğer geçmiş olsun demekten başka bişey diyemem onlar kronik sorunlu ısınma konusunda.

Birde yukarda 1 hafta oldu macun değişimi yeni yaptım demişsin macunu yapabiliyorsun ama kasayı mı açamıyorsun baya çelişkili :D.
Bilgisayarcıya götürdüysen macun yenileme için belki hiç ellememiş bile olabilir tekrar gelsinler diye.
Bilgisayar tamircileri seni kendisine bağlamaya uğraşır hep ne yapıyorsan kendi kendine yap.

Başka yapılabilecek bir şey yok. 2 fan olması gayet iyi zaten, Monster kullanıyorsan eğer geçmiş olsun demekten başka bir şey diyemem onlar kronik sorunlu ısınma konusunda.

Bir de yukarıda 1 hafta oldu macun değişimi yeni yaptım demişsin macunu yapabiliyorsun ama kasayı mı açamıyorsun bayağı çelişkili :D.
Bilgisayarcıya götürdüysen macun yenileme için belki hiç ellememiş bile olabilir tekrar gelsinler diye.
Bilgisayar tamircileri seni kendisine bağlamaya uğraşır hep ne yapıyorsan kendi kendine yap.

Kanka yok o gün götürdük ve yanımda yaptı gördüm işlemleri. Bir de Monster değil bilgisayar Dell.

Kanka yok o gün götürdük ve yanımda yaptı gördüm işlemleri. Bir de Monster değil bilgisayar Dell.

Aslında Dell de çok hayırlı değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı