Laptop soğutucularından memnun musunuz?

Dizüstü bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz harici soğutucudan memnun musunuz?

• Evet, memnunum.

• Hayır, memnun değilim.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Mesajlara bakılırsa hem ergonomik olması hem de hava alması için altına alüminyum profil koymam ile ürettiğim "soğutucu"dan memnunum. Çünkü ergonomik olarak daha iyi. Diğer türlü yere yok yakın, rahat kullanamıyordum.
Soğutmaya etkisini bilmiyorum çünkü o olmadan hiç kullanmadım.
Bence çok dert oluyorsa termal macun değiştirilmeli. Geçen sene yaz aylarında değiştirtmiştim. Dün ilk defa yüklediğim bir oyunda FPS değerlerine bakarken sıcaklığın da yine 90'lara çıktığını gördüm. Değiştirme zamanı gelmiş.

Ben gayet memnunum soğutucum bayağı iyi soğutuyor güneş gibi olan pcm şu an uludağ gibi.

Dizüstü bilgisayarın soğutması kötüyse harici soğutucular buna etki etmez. Ama şöyle bir avantajları var genel olarak tüm soğutucular bilgisayarı zeminden üste çıkardığı için ve cihazın kasasına doğru hava üflediği için serin çalışmasını sağlar. Ama cihazın alt kasasında hava çıkışları olması lazım MSI'ın bazı kasalarında alt tarafın yarısı mesh oluyor mesela. Ben kullanıyordum pek faydasını göremedim cihazımın altında fazla hava çıkışı olmadığı için ama cihazının altında hava çıkışı çok olanlar kullanabilirler faydalıdır genel olarak serin çalışmasına olanak sağlarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı