Laptop soğutucusunu modem USB portuna takmak zararlı mı?

Aytugdal

Femtopat
Daha fazla  
Evet, başlıkta sorduğum gibi modem USB portuna laptop soğutucusu takmam modeme veya soğutucuya zarar verir mi?

Modem USB portu flash bellek takılarak modemler arası depolama , veri alışverişi yapmayı sağlar nasıl bir zarar verir bilemiyorum ama tavsiye etmem sonuçta o fan güce ihtiyaç duyuyor ve o gücü modemden alması mantıklı gelmedi bana.

Modemi laptop un arkasına mı bantladın anlamadım mesafe olmaycak mı? Laptopta zaten USB portu var neden buna gerek duydun? Nasıl bir soğutucu kullanıyorsun? Modem arkasındaki USB güç besleme amaçlı yapılmamış ve fanların az tüketeceğini de sanmam. Fana zararı olmaz ama modeme olabilir.

Modemi laptop un arkasına mı bantladın anlamadım mesafe olmaycak mı? Laptopta zaten USB portu var neden buna gerek duydun? Nasıl bir soğutucu kullanıyorsun? Modem arkasındaki USB güç besleme amaçlı yapılmamış ve fanların az tüketeceğini de sanmam. Fana zararı olmaz ama modeme olabilir.
Haklısın. Laptop soğutucusunun tükettiği güce bağlı. Şu altına koyulan büyük soğutuculardan bahsediyorsa sorun çıkartabilir. Ben küçük bir fan olduğunu düşünerek yapmıştım yorumu.

modemle fan arasında baya bi mesafe var uzun bir kablo kullanıyorum. laptoptaki usb portları dolu o yüzden gerek duydum. kullandığım fan Rampage AD-RC8 SHOWY Siyah 180mm Fan 15-17 RGB Işıklı Notebook Soğutucu Stand - Rampage .
Güç4W
Çalışma Voltajı5V
Akım800mA
Soğutucunun usb kablosunu telefon şarj adaptörüne bağlasam daha mı iyi olur?

Son düzenleme:
Modemle fan arasında bayağı bir mesafe var uzun bir kablo kullanıyorum. Laptoptaki USB portları dolu o yüzden gerek duydum. Kullandığım fan Rampage AD-RC8 SHOWY Siyah 180mm Fan 15-17 RGB Işıklı Notebook Soğutucu Stand - Rampage.
Güç4W
Çalışma Voltajı5V
Akım800mA
Soğutucunun USB kablosunu telefon şarj adaptörüne bağlasam daha mı iyi olur?

Evet telefon adaptörüne bağlarsanız daha güzel ve sağlıklı olur 5V zaten birçoğu eski model bir telefonun adaptörü de olabilir eğer arızası yoksa modemlerde soğutucu olmadığı için çok kolay bozuluyorlar ve ısınıyorlar modemleri çok kurcalamayı tavsiye etmem ben 1 tanesini yaktım belli aralıklar ile çok ısındığı için internet kesiliyor.(en kötü ihitmalle laptopuna tak )

Yeni konular

Geri
Yukarı