Laptop sürekli donuyor

Squaril

Decapat
Daha fazla  
Öncelikler merhabalar. Bilgisayarım son zamanlarda sürekli donmaya başlıyor. Bu sırada hiçbir şey yapamıyorum ve bilgisayarı Power tuşuna basılı tutup kapatmadan düzeltemiyorum. Çok rahatsız edici olmaya başladı. Bir çözüm öneriniz var mıdır acaba?
Not: Bilgisayarım iç temizliği yapıldıktan önce de sonra da sorun devam etti. Format ile temiz kurulum da yapıldı, sonuç aynı. Laptop kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskinizde problem olabilir. HD Tune programıyla diskinize önce bad sector testi yapın(Fast scan tikini kaldırıp tam tarama yapın mümkünse).Daha sonra CrystalDiskMark programı ile de okuma yazma testi yaptırıp sonuçları buraya atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Diskinizde problem olabilir. HD Tune programıyla diskinize önce bad sector testi yapın(Fast scan tikini kaldırıp tam tarama yapın mümkünse).Daha sonra CrystalDiskMark programı ile de okuma yazma testi yaptırıp sonuçları buraya atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Crystal Disk Mark için şu an zamanım yok başka bir vakit atabilirim belki. Şimdilik değerler bunlar.

Dosya Ekleri

• 1648142285138.png
    1648142285138.png
    54,5 KB · Görüntüleme: 23
  • 1648142307043.png
    1648142307043.png
    89,3 KB · Görüntüleme: 28
Hocam her şey normal gibi bir de yine HD Tune programından health kısmını kontrol eder misiniz?
Baktım ona da, hepsi "Ok" gösteriyor. Crystal Disk İnfo ile de baktığımda "%41 İyi" olarak tanımlıyordu sağlığını. Şöyle bir detay da verebilirim:

Bilgisayarım Brave'i (tarayıcı olarak Brave kullanıyorum) 940MX ile açıyor İntel ekran kartını kullanmak yerine. Bu durumda ise Brave'i bazen (özellikle PC'yi açtıktan sonraki bir süre boyunca) açamıyorum. Buna ek olarak ise bugün bir mavi ekran hatası aldım. VIDEO_TDR_FAILURE. Driverlarım güncel.

Baktım ona da, hepsi "ok" gösteriyor. CrystalDiskInfo ile de baktığımda "%41 iyi" olarak tanımlıyordu sağlığını. Şöyle bir detay da verebilirim:

Bilgisayarım Brave'i (tarayıcı olarak Brave kullanıyorum) 940MX ile açıyor Intel ekran kartını kullanmak yerine. Bu durumda ise Brave'i bazen (özellikle PC'yi açtıktan sonraki bir süre boyunca) açamıyorum. Buna ek olarak ise bugün bir mavi ekran hatası aldım. VIDEO_TDR_FAILURE. Sürücülerim güncel.

Hocam disk %41 sağlık normal değil gibi geldi bana. Disk bayılmış gibi biraz. Daha deneyimli arkadaşlarda yardımcı olursa iyi olur.

Hocam disk %41 sağlık normal değil gibi geldi bana. Disk bayılmış gibi biraz. Daha deneyimli arkadaşlarda yardımcı olursa iyi olur.
Sorunun %80 ekran kartından kaynaklandığını tespit ettim sanırım ama nasıl çözeceğimi hala bilmiyorum. 940MX ile Escapists 2 açtığımda ekteki gibi bir görüntü meydana geliyor. Oyun içi ses, etkileşim vesaire hepsi var ama görüntü yok. İntel ile açınca ise gayet normal bir şekilde çalışıyor. Sorun driver mı yoksa donanımsal mı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 24

Yeni konular

Geri
Yukarı