Laptop sürekli donuyor

Gullit

Centipat
Daha fazla  
Merhaba son 1 ay içerisinde laptopum çok tuhaf donmalara başladı. Ve şu sıralar laptop ilk açılışından sonra Chrome'a girdikten bir 5 dakika geçmeden donuyor. Donduğunda güç düğmesine basılı tutarak kapatıyorum ve tekrar açıldığında checking Media deniyor ve bir siyah ekranla karşılaşıyorum bana PCI Express gibi bir uyarı geliyor bu uyarıdan sonra bilgisayar hiç açılmıyor ancak bilgisayarı tekrar kapatıp F2 tuşuyla BIOS ayalarına girip UEFI olan ayarı legacy ayarına çeviriyorum tekrar kapatıp açıyorum. Legacyyi UEFI'ye çekiyorum çektikten sonra kaydettiğimde bilgisayarım açılıyor. İnternetten biraz araştırdığımda bunun BIOS pilinin bitmesiyle ilgili olduğunu söyleyenler var ancak BIOS pili bitik olsa tarihi saati de doğru göstermez sorunun kaynağını ve çözümünü tam anlayamadım yardımcı olur musunuz teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1657535119077.png

böyle

Benimde bilgisayarım acayip şekilde donuyordu ve yavaştı. Açılması 12dk sürüyordu. Sorunun hard diskte olduğunu farkettim ve bir ssd aldım. Sen de öyle yapabilirsin

Bad sektör veya sürücü çakışması.

Olabilir. Sürücüleri ondan sordum, güncelmiş.

Benim de bilgisayarım acayip şekilde donuyordu ve yavaştı. Açılması 12dk sürüyordu. Sorunun hard diskte olduğunu fark ettim ve bir SSD aldım. Sen de öyle yapabilirsin.

Zaten içinde M.2 SSD var. Yanında 1TB de HDD.

Sorunu da lenovo destekte ingiliz yetkliye sorduğumda büyük ihtimalle ana kartının yeniden yerleştirilmesi gerekiyor gibi bir cevap verdi ve teknik destek alman gerekli dedi

Yeni konular

Geri
Yukarı