Laptop temizliği için gerekenler ve öneriler

alitrovels

Decapat
Merhabalar arkadaşlar,
Umuyorum ki sağlığınız huzurunuz yerindedir. Şimdi benim Acer Nitro 5 AN515-54 model bir notebook'um var. 2019 Kasım ayında aldım yani nereden baksanız 1.3 yıl geçti üstünden garantisi hala duruyor ancak İstanbul'a yollamak istemiyorum, kendim Eskişehir'de yaşıyorum. Şimdi sorum gayet net bu arada daha önce kasa temizliği vs yaptım ancak ilk defa notebook ile böyle bir şeye kalkışacağım.

Öncelikle internet de işin pratik kısmı ile ilgili elbette videolar var ancak, gereken malzemeler nelerdir.

- Hangi marka termal macun kullanmalıyım?
- Kurumuş termal macunu nasıl çıkarmak daha mantıklıdır?
- Fan yağlaması gördüm bu nasıl yapılır inceliği nedir?
- Fan temizliği için ayrıca önereceğiniz bir şeyler var mıdır?
- Batarya pinini çıkaracağım ancak bir tedirginlik yok dersem yalan söylemiş olurum basit midir takması çıkarması.
- Laptop alt kapağını açarken kolay açmak için aparat vs var mıdır?
Sizler de fazladan önermek istediğiniz şeyleri önerirseniz memnun olurum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Not: İstediğiniz bilgi sahibi olduğunuz noktadan katkı sağlayabilirsiniz.

Ben CM Mastergel Maker kullanıyorum içinden alkollü mendil çıkıyor temizler zaten. Macun kurumamıştır. İçi aşırı tozlanmamıştır bence fanlarla uğraşma. Noctua da alabilirsin macun olarak.

Termal macunu nasıl temizleyip yenisini süreceğinizi bilmiyorsanız zibilyon tane video var internette izleyebilirsiniz. Bir de şu var, soğutucuyu sökerken vidaların numara sırasına göre söküp takmanız lazım. Soğutucunun üstünde vidalar numaralandırılmış olur. 1,2,3,4,5 diye çıkaracaksınız vidaları. Geri takacağınız zaman 5,4,3,2,1 diye gideceksiniz (sizde 5 vida olmayabilir örnek verdim sadece).

Merhabalar arkadaşlar,
Umuyorum ki sağlığınız huzurunuz yerindedir. Şimdi benim Acer Nitro 5 AN515-54 model bir Notebook'um var. 2019 Kasım ayında aldım yani nereden baksanız 1.3 yıl geçti üstünden garantisi hala duruyor ancak İstanbul'a yollamak istemiyorum, kendim Eskişehir'de yaşıyorum. Şimdi sorum gayet net bu arada daha önce kasa temizliği vs yaptım ancak ilk defa notebook ile böyle bir şeye kalkışacağım.

Öncelikle internet de işin pratik kısmı ile ilgili elbette videolar var ancak, gereken malzemeler nelerdir.

- Hangi marka termal macun kullanmalıyım?
- Kurumuş termal macunu nasıl çıkarmak daha mantıklıdır?
- Fan yağlaması gördüm bu nasıl yapılır inceliği nedir?
- Fan temizliği için ayrıca önereceğiniz bir şeyler var mıdır?
- Batarya pinini çıkaracağım ancak bir tedirginlik yok dersem yalan söylemiş olurum basit midir takması çıkarması.
- Laptop alt kapağını açarken kolay açmak için aparat vs var mıdır?
Sizler de fazladan önermek istediğiniz şeyleri önerirseniz memnun olurum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Not: İstediğiniz bilgi sahibi olduğunuz noktadan katkı sağlayabilirsiniz.

Termal macun için bütçeniz yüksek ise:Cooler Master MasterGel Pro Termal Macun | Trendyol bütçe az veya orta ise:Arctic Mx-4 2019 Edition 4g Termal Macun Mx4edition | Trendyol abim paraya kıyıp Cooler Master Master gel aldı 16 derece düşüş oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı