Laptop temizlik sonrası aşırı ısınıyor

Keşanlı123

Femtopat
Daha fazla  
Bugün 6 yıllık laptopumu 3. kez temizledim. 6 yılda hiç termal macun değişimi yapamadım. Bugün macunu da aldım. Fakat işlemcinin üzerindeki 2 vida yalama olduğu için çıkaramadım ve fanı anakartı temizleyip macunlamayı erteledim. Bilgisayarı topladım. Açtım. Pek sorun gözükmüyordu. 30 dakika sonra aniden kapandı. Tekrar açtım. Açılmadan kapandı. Sonra ısındığını fark ettim. Soğuyana kadar bekledim. Bir daha açtım. Fanın çok yavaş çalıştığını fark ettim. Şimdi 2 sorunum var. İlki işlemci üzerindeki yalama olmuş, vidanın nasıl çıkacağı. Ve 2. si fan hızının kendiliğinden düşme sebebi ve nasıl artıracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci değil başka bir şey olsa vidanın kafasına lastik koyup tornavidayla bastırarak çevirmeye çalışın diyeceğim ama işlemciye zarar verebilirsiniz. Fanı ise kanatçıklarına takılan bir şey var mı diye bakın ve güç pinini doğru taktığınıza emin olun.

İşlemci değil başka bir şey olsa vidanın kafasına lastik koyup tornavidayla bastırarak çevirmeye çalışın diyeceğim ama işlemciye zarar verebilirsiniz. Fanı ise kanatçıklarına takılan bir şey var mı diye bakın ve güç pinini doğru taktığınıza emin olun.

Az önce BIOS'a girdim ve fan rpminin 0 olduğunu gördüm işlemci giderek ısınıyordu sabaha fan bağlantılarını kontrol edeceğim umarım düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı