Çözüldü Laptop termal macun değiştirmek zor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Recx and Flex

Hectopat
Yer
İzmir
Termal macunu şu anda isteyeceğim fakat internetten araştırınca ilk defa yapan birisinin laptop termal macununu değiştirmesini önermem gibi şeyler duydum.

Forumda termal macun değiştirdikten sonra bilgisayarı açılmayan falan olunca korktum.

Sizce ilk defa yapan birisi olarak laptopumun termal macununu sürebilir miyim?

Ve sürerken nelere dikkat etmeliyim? Vücudumdaki statik elektriği nasıl boşaltabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam birkaç video izleyerek işi kaparsınız, çok zor değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben 2 gün önce laptop termal macun yeniledim. Tabi grafik ve işlemci alanları dar olduğu için aldığım termal macun ile biraz sıkıntı yaşadım ancak biraz uğraştan sonra yapabildim. Nedense içimden bir ses bir tık kalın macun sürdüm gibi geliyor ancak stres testlerinde sıcaklıklar 91'e zar zor ulaşınca çok da umursamadım demeliyim.

Tabi sadece iş macun değiştirmek ile de bitmiyor. Aynı zamana fanı ve bakır boru yolunu söküp, bakır borunun fan ile bağlantı yerini fırça ile temizleyip, fanında vidalarını söküp içini temizlemek gerek. Bayağı etkisi olmakta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam videoda 1:32'de kapattığınızda bozulma ihtimali var derken ne demek istemiş yanlIş bir şey yapmasam da bozulma ihtimali var mı?

Hocam videoda 1:32'de kapattığınızda bozulma ihtimali var derken ne demek istemiş yanlış bir şey yapmasam da bozulma ihtimali var mı?
Evet hocam, bazı dizüstü modeller hassas olduğu için bozulma ihtimali var diyor. Servise götürseniz daha iyi olur sizin için.

Hocam birde fanı temizlerken saç makinesi kurutma makinesi kullanabilir miyim?
Fan Devir sayısı geçince bozuluyormuş diye duydum.

Yeni konular

Geri
Yukarı