Laptop üzerindeki Touchpad'i çizim tableti olarak kullanmak

QuarkTheoryNuke

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, forumda çok yeniyim ve eğer konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim.
Soruma gelirsek, ben bilgisayardan çizim yapmak istiyorum ve benim gücüm grafik tablet almaya yetmiyor. Detayları biliyorsunuz ekonomi falan.
Elimde 4-5 adet ekranı sağlam kullanılmayan telefon, 1 tane kullanılmayan bilgisayar faresi ve üzerinde Touchpad'i olan bir bilgisayarım var. Hedefim de şu şekilde:
Bilgisayar üzerinde bulunan Touchpad'in kontrolünü bir uygulama yardımı ile özelleştirebilmek ve dokunmatik ve fiziksel tuşları iptal edip sadece elimde bulunan ucuz dokunmatik kalem ile (tükenmez kalem arkasında bulunan uç) kontrol ederken ayarlarını kontrol ettiğim programda da klavye üzerinde bir tuşu Touchpad'in sol tuşu olarak atamak ve bu sayede o tuşa basarak çizmeye başlamak. bu sırada da kalemle imleci hareket ettirdikten sonra parmağımı tuşun üzerinden çekip çizgiyi sonlandırmak. Ancak mümkün değilse elimdeki telefonlardan birini feda ederek ekranını bir grafik tablete çevirmek istiyorum. belirli devrelerle falan birleştirerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, forumda çok yeniyim ve eğer konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim.
Soruma gelirsek, ben bilgisayardan çizim yapmak istiyorum ve benim gücüm grafik tablet almaya yetmiyor. Detayları biliyorsunuz ekonomi falan.
Elimde 4-5 adet ekranı sağlam kullanılmayan telefon, 1 tane kullanılmayan bilgisayar faresi ve üzerinde Touchpad'i olan bir bilgisayarım var. Hedefim de şu şekilde:
Bilgisayar üzerinde bulunan Touchpad'in kontrolünü bir uygulama yardımı ile özelleştirebilmek ve dokunmatik ve fiziksel tuşları iptal edip sadece elimde bulunan ucuz dokunmatik kalem ile (tükenmez kalem arkasında bulunan uç) kontrol ederken ayarlarını kontrol ettiğim programda da klavye üzerinde bir tuşu Touchpad'in sol tuşu olarak atamak ve bu sayede o tuşa basarak çizmeye başlamak. bu sırada da kalemle imleci hareket ettirdikten sonra parmağımı tuşun üzerinden çekip çizgiyi sonlandırmak. Ancak mümkün değilse elimdeki telefonlardan birini feda ederek ekranını bir grafik tablete çevirmek istiyorum. belirli devrelerle falan birleştirerek.
Ne kadar fazla farklı bileşenli sistem o kadar problem.
Elindeki kalem arkasıyla touchpad'i deneyebilirsin ancak hassasiyeti olmayacaktır. Cep telefonlarının ekran algılama hassasiyetlerine bağlı olarak kendi programları var.

Gerçekten bir tablete ihtiaycın varsa çizim için, yeterince elde çizim yaparak insanlar için diğerini alacak parayı toparlayabilirsin.

1. olarak Samsung Note serisi bir telefonunuz varsa Spen'i direkt uygulama ile kullanabilirsiniz grafik tableti olarak. Normal telefonun dokunmatik ekranı ile de çalışıyor. 2. olarak laptopun touchpad tuşlarını kendi programı aracılığı ile iptal edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Telefonun ekranı daha hassas olacağından touchpad yerine telefon kullanmak daha mantıklı olur. Klavyeniz makro destekliyorsa sol tık olarak atayabilirsiniz.

Geri
Yukarı