Laptop ve masaüstü kararsızlığı

1 Sene sonra üniversite olarak nereye gideceğim belli değil.
Ayrıca bilgisaya alırken uzun süre gitmesini beklerim, çok yoğunda kullanmam laptop alsam Lenovo S145 alacağım gibi duruyor ama aklımda uzun zamandır kasa toplamak var.

Kasa kendiliğinden ya da sonradan eklentiyle taşınabilir hale geliyor. Monitör işi ise kendi kutusu dışında taşırsaniz ölü piksel görme ihtimaliniz var. Sebebi baskı/darbe görüntü kaybı yaşanabilir. En mantıklısı dediğim gibi.

1 sene sonra üniversite olarak nereye gideceğim belli değil.
Ayrıca bilgisaya alırken uzun süre gitmesini beklerim,çok yoğunda kullanmam laptop alsam lenovo s145 alıcam gibi duruyo ama aklımda uzun zamandır kasa toplamak var.
O zaman kesinlikle notebook alman lazım. Bu attığın Notebook iyi ama daha iyisini bulabilirsin 4000 Tl bütçe ile.

Çok oyun oynamıyosan zaten kasanın sana verceği performansla alakan yok. Sahibindende 1-2 haftalık Ryzen işlemcili GTX 1650 bulunan laptoplar var 4000 Tl civarına. Ya da direk 9300H kullanan bir cihaz bakabilirsin.
Şu anda tekrar baktım malum olaylardan dolayı ilan kaldırmışlar yada fiyat yükseltmişler.

6 Bin lira civarı güzel laptoplar başlıyor. Onun altındakilerle yüksek ayar da istediğin verimi alamazsin. Yani kisaca verdiğin parayi bilgisayara verip üstüne monitör alırsin oda sana ultra ayar rahatça 1080 oynatır. 2k da olur.

Ben olsam senin yerinde 500'e ekranı çözer 3500'e sistem toplarım. Daha yeni sistem topladım klavye mouse dahil 4200'e. 3500'e güzel bir masaüstü toplanır 1600 AF ve 1650 ile.
Ben olsam senin yerinde 500'e ekranı çözer 3500'e sistem toplarım. Daha yeni sistem topladım klavye mouse dahil 4200'e. 3500'e güzel bir masaüstü toplanır 1600 AF ve 1650 ile.
Parçalarınız nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı