Laptop vs Masaüstü sistem

DonutGuy

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ve mutlu yıllar.

Geçen senenin başında bu forumdaki tavsiyeler üzerine hem oyun/yayın için hem de işim gereği tasarım/video düzenleme amacıyla dizüstü bilgisayar tavsiyesi almıştım.

Aldığım dizüstü ise, ASUS TUF A15 Ryzen 7 7735HS işlemci, RTX 4050 6 GB ekran kartı, 8 GB DDR5 RAM ve 512 GB M.2 SSD'ye sahip bir sistemdi. Ben ek olarak 8 GB RAM ve 1TB M.2 SSD alarak sistemi yükselttim. Bu sistem 140W ekran kartına güç sağlayan hızlı şarj özelliğine sahip bir bilgisayar.

Fakat yakın zamanda özellikle tasarım ve video işlerimi yapabilmek adına MacBook Pro satın aldım. Yukarıda bahsettiğim dizüstü bilgisayarı alalı daha 1 yıl olmadı.

Diyorum ki garanti süresi dolmadan bu bilgisayarı satıp yeni ve gelecek yıllarda çıkacak oyunlarda ve yayınlarda daha verimli olması için masaüstü bir sisteme mi geçiş yapmalıyım?

Eğer mevcut dizüstü bilgisayar oyun ve yayın konusunda bana performans açısından bir problem olmayacaksa ve işimi görüyorsa satmaya gerek yok.

Gerek performans gerek soğutma ve güç açısından masaüstü sistemin daha verimli olduğunu bildiğimden, masaüstü sistem önereceksiniz DDR5 4070 veya 4070 Ti önerilerinizi alabilirim.

Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler. Tekrar iyi yıllar dilerim.

eğer sadece evde çalışıyorsanız masaüstü daha iyi ama bence laptop unuz gayet güçlü ama zaten bir diz üstünüz var masaüstü sizin için daha iyi olacaktır

Geri
Yukarı