Laptop vs masaüstü

felixtechnology

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık mezunu da hesaba katarsak 2-3 sene içinde üniversiteye geçmiş olurum ve bu yüzden laptop düşünüyorum ama masaüstü daha uzun süre götürüyor sanırım. Arada kaldım açıkçası bu iki ürün performans olarak ne gibi farklılıkları var? Hangisi daha iyidir? Masaüstüden pek anlamıyorum açıkçası upgrade etmesi falan da var onları, parça değiştirmesi de daha kolay laptopa göre ama emin değilim. Hangisi daha iyi olur?

Bu ikisinden ya da başka bir masaüstü veya laptop öneriniz var mıdır? Beni üniversiteye geçecek süre boyunca ve üniversitede goturmesi lazım. 4-5 yıl sonraki oyunlarda iyi seviyede açmasına gerek yok, üniversite işlerine yardımcı olsun programlarına falan yeterlidir. Ayrıca laptop İtopya'da 17K olmuş daha dün 20K idi yanlış ürüne bakmadiysam. Diğer markaların RTX 3060'lıları 25K'dan 40'lara kadar çıkıyorken bunun fiyatı neden böyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yaklaşık mezunu da hesaba katarsak 2-3 sene içinde üniversiteye geçmiş olurum ve bu yüzden laptop düşünüyorum ama masaüstü daha uzun süre götürüyor sanırım. Arada kaldım açıkçası bu iki ürün performans olarak ne gibi farklılıkları var? Hangisi daha iyidir? Masaüstüden pek anlamıyorum açıkçası upgrade etmesi falan da var onları, parça değiştirmesi de daha kolay laptopa göre ama emin değilim. Hangisi daha iyi olur?

Bu ikisinden ya da başka bir masaüstü veya laptop öneriniz var mıdır? Beni üniversiteye geçecek süre boyunca ve üniversitede goturmesi lazım. 4-5 yıl sonraki oyunlarda iyi seviyede açmasına gerek yok, üniversite işlerine yardımcı olsun programlarına falan yeterlidir. Ayrıca laptop İtopya'da 17K olmuş daha dün 20K idi yanlış ürüne bakmadiysam. Diğer markaların RTX 3060'lıları 25K'dan 40'lara kadar çıkıyorken bunun fiyatı neden böyle?

Hocam ben masaüstü tercih ederim imkanınız varsa masaüstü alın ancak üniversite öğrencisi olduğunuz için laptop daha iyi olur gibi ancak dediğim gibi imkanınız varsa net masaüstü.

İş için, arada oyun oynarım diyorsan laptop. Gerek yok, ben evde genelde oyun oynarım, işimide yaparım dersen masaüstü.

Masaüstü her türlü oyun ve ağır işlem yapacaksan tercih et. Onun dışında laptop kendi topuğuna sıkmak olur.

Hocam masaüstünde daha fazla performans alırsınız. Ama kıyasın doğru olması için kasanın yanına 144HZ monitör ve klavye parası da ekle. 2500-3000TL'de bu ikisi tutar. Şahsen yıllarca masaüstü kullandım, 10 ay önce üniden dolayı laptopa geçtim. Memleketteyken laptopa monitör bağlayıp masaüstü gibi kullanıyorum. Şahsen 2-3 senen varken masaüstü al derim, laptopu sonra alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı