Laptop Windows 10 Etkinleştirme

Teşekkür ederim sizi de çok meşgul ettim ama son bir sorum daha var. Bu keyler tek kullanımlık mı? Her format attığımda yeni ürün almam gerekir mi?
OEM key alırsanız o key anakarta yazılır, formattan sonra kendiliğinden etkinleşir.

Retail key alırsanız anakarta yazılmaz, başka anakartta-bilgisayarda da kullanabilirsiniz.(Emin olmamakla birlikte sanırım başka anakartta-bilgisayarda kullanmak için önceki anakarttan o keyi iptal etmeniz gerekiyor sanırım. Yani yine otomatik etkinleşir.

MAK key aynı anda atıyorum sadece 1000 bilgisayarda kullanmak için hazırlanmış keylerdir. Yani bu kurumlarda falan kullanan keylerdir. Etkinleştirme sayısı bini geçerse lisans patlar diye biliyorum. (1000 örnek sayıdır, tam sayısını bilmiyorum.

OEM veya Retail key alırsanız kolay kolay bir sorun çıkmayacaktır. Bazen satıcılar OEM diye MAK satıyorlar buna dikkat edin.

OEM key alırsanız o key anakarta yazılır, formattan sonra kendiliğinden etkinleşir.

Retail key alırsanız anakarta yazılmaz, başka anakartta-bilgisayarda da kullanabilirsiniz.(Emin olmamakla birlikte sanırım başka anakartta-bilgisayarda kullanmak için önceki anakarttan o keyi iptal etmeniz gerekiyor sanırım.

MAK key aynı anda atıyorum sadece 1000 bilgisayarda kullanmak için hazırlanmış keylerdir. Yani bu kurumlarda falan kullanan keylerdir.

OEM veya Retail key alırsanız kolay kolay bir sorun çıkmayacaktır. Bazen satıcılar OEM diye MAK satıyorlar buna dikkat edin.
Retail key kullanıyorum ve otomatik etkinleştirme yapıyor.

1596131631926.png

Yeni konular

Geri
Yukarı