Laptop Windows 10 kurulumunda Wi-Fi seçeneği yok

Emir Yazıcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bir önceki açtığım konuda da görebilirsiniz yeni bir laptop satın aldım. Aldığım cihazı ikinci el olarak satın aldım ve sonrasında USB ile format attım. Temiz bir başlangıç olması adına sağlamlisans üzerinden bir Windows 10 Home Retail key satın aldım. Yeni kurulumda keyi ilk laptop ilk sorduğunda değil kurulum sonrası ayarlar ile yapmam gerektiği yazıyordu, ben de öyle yaptım.

Formatı atarken kurulum sırasında Windows ağa bağlanmamı istedi fakat sadece Ethernet seçeneği vardı. Fakat laptop olduğu için normalde kablosuz şekilde bağlanabiliyordum. Bu seçenek yoktu. Neyse sonrasında düzelir diyerek Ethernet ile devam ettim. Kurulum bitince e-posta adresimi girdiğim için eski ürün anahtarım etkindi fakat onu Windows 10 Pro olarak satın almıştım. O yüzden yeni satın aldığım keyi girdim. Keyi girdikten sonra bilgisayarımda bilmediğim dosyalar geldi yaklaşım 190 GB civarı dosya sildim. Ama cihaz normal değildi. Kablosuz ağa bağlanamıyorum ve yeni lisans girmeme rağmen bilgisayar o dosyalar ile doluydu.

Bu sefer tekrardan format atmak istedim bu sefer keyi ilk sorduğunda girdim. Fakat yine sadece Ethernet seçeneği var. Yanlış yaptığım bir şey varsa söylemenizi rica ediyorum. Bu cihaza tamamen eski hiçbir şey olmaz bir kurulumu nasıl yapabilirim? Sağlamlisanstan yeni bir key istedim Ne zaman geri dönüş yaparlar bilemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
(Not: Cihaz bana ilk geldiğine sıfırlanmamış olarak geldi ve her şey sorunsuz çalışıyordu.)

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam formattan sonra masaüstüne geldiğiniz vakitte de Wi-Fi gözüküyor mu yoksa hala bu kısımda mı kaldınız orasını kaçırdım. Masaüstüne geldiğinizde de hala gözükmüyorsa eğer Windows Update'den Driver'ları kurun.

Merhaba bir önceki açtığım konuda da görebilirsiniz yeni bir laptop satın aldım. Aldığım cihazı ikinci el olarak satın aldım ve sonrasında USB ile format attım. Temiz bir başlangıç olması adına sağlamlisans üzerinden bir Windows 10 Home Retail key satın aldım. Yeni kurulumda keyi ilk laptop ilk sorduğunda değil kurulum sonrası ayarlar ile yapmam gerektiği yazıyordu, ben de öyle yaptım.

Formatı atarken kurulum sırasında Windows ağa bağlanmamı istedi fakat sadece Ethernet seçeneği vardı. Fakat laptop olduğu için normalde kablosuz şekilde bağlanabiliyordum. Bu seçenek yoktu. Neyse sonrasında düzelir diyerek Ethernet ile devam ettim. Kurulum bitince e-posta adresimi girdiğim için eski ürün anahtarım etkindi fakat onu Windows 10 Pro olarak satın almıştım. O yüzden yeni satın aldığım keyi girdim. Keyi girdikten sonra bilgisayarımda bilmediğim dosyalar geldi yaklaşım 190 GB civarı dosya sildim. Ama cihaz normal değildi. Kablosuz ağa bağlanamıyorum ve yeni lisans girmeme rağmen bilgisayar o dosyalar ile doluydu.

Bu sefer tekrardan format atmak istedim bu sefer keyi ilk sorduğunda girdim. Fakat yine sadece Ethernet seçeneği var. Yanlış yaptığım bir şey varsa söylemenizi rica ediyorum. Bu cihaza tamamen eski hiçbir şey olmaz bir kurulumu nasıl yapabilirim? Sağlamlisanstan yeni bir key istedim ne zaman geri dönüş yaparlar bilemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
(Not: Cihaz bana ilk geldiğine sıfırlanmamış olarak geldi ve her şey sorunsuz çalışıyordu.)

Eki Görüntüle 1503345

Yanlış bir şey yağtığınızı sanmıyorum.

Wi-Fi kartınız özel bir sürücü istiyor olabilir hocam telefonunuz ile USB tethering yapın Ethernet olarak devam edin sonra kurulumu tamamlayın.

Son düzenleme:
Offline kurulum yapın, FreeDOS gelen laptoplarda işletim sistemi olmadığı için doğal olarak ilk kurulumda vs. ağ kartı algılanmayacaktır. Kurduktan sonra modeline göre ağ bağdaştırıcı sürücüsünü yükleyebilirsiniz. Laptop'un modeli nedir ?

Offline kurulum yapın, FreeDOS gelen laptoplarda işletim sistemi olmadığı için doğal olarak ilk kurulumda vs. ağ kartı algılanmayacaktır. Kurduktan sonra modeline göre ağ bağdaştırıcı sürücüsünü yükleyebilirsiniz. Laptop'un modeli nedir ?
Lenovo İdeaPad Gaming 3 R7 5800H RTX 3060. Peki yeni aldığım keyi kullanmalı mıyım ? Yada dediğim gibi yenisi mi beklemeliyim ?

Lenovo İdeaPad Gaming 3 R7 5800H RTX 3060. Peki yeni aldığım keyi kullanmalı mıyım ? Yada dediğim gibi yenisi mi beklemeliyim ?
Siz garanti olsun yeni keyinizi kullanın. Hayırlı olsun.

Sağ olun yeni kurulumda offline olarak kurdum ama yine dediğim gibi yeni keyi kullandım ilk seferindeki gibi kullanılmış bir key olduğu için dosyalar gelmiş olabilir mi?

Eğer eski key belli bir hesaba tanımlanmışsa evet o sebepten gelmiş olabilir. Laptopun altındaki tam model nedir Wi-Fi kartının modelini öğrenelim.

Geri
Yukarı