Laptopa belli bir klavye bağlanınca açılmıyor

Agony1376

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sadece o klavye bağlıyken siyah ekranda kalıyor logo vb hiçbir şey yok direkt siyah ekran klavyeyi çıkarıyorum açılıyor açılınca geri takıyorum sorunsuz çalışıyor (BIOS güncellemesi yaptım ama onun üstüne bilgisayarcıya götürdüm BIOS pili çıktı BIOS sıfırlandı yani sorunun BIOS'tan olduğunu düşünmüyorum default ayarları yaptım zaten hala aynı sorunu) Aygıt Yöneticisi'nden klavyeyi güncelledim hala çözümü bulamadım yardım eder misiniz?

@Recep Baltaş @Ali Güngör hocam yardım eder misiniz teknik desteğe yazdım onlardanda cevap gelmedi. @408157 @ChaosBoost

@arandur

Son düzenleme:
Yapacak bir şey kalmadı klavye sorunlu maalesef. Klavye takılı iken açma daha sonra tak.

Anladım hocam sağ olun ama bunun niye böyle onu anlamdım BIOS güncellemesi öncesi böyle bir sorun yoktu şimdi olmaya başladı sorunun nedeni kesinleşse tamam ama şu an klavye bozuk olsa açılnca takınca çalışmazdıı bir de ilk mekanik klavyemdi şansıma 2 ay geçmedi sıkıntı çıkarmaya başladı. @ChaosBoost

Anladım hocam sağ olun ama bunun niye böyle onu anlamdım BIOS güncellemesi öncesi böyle bir sorun yoktu şimdi olmaya başladı sorunun nedeni kesinleşse tamam ama şu an klavye bozuk olsa açılnca takınca çalışmazdıı bir de ilk mekanik klavyemdi şansıma 2 ay geçmedi sıkıntı çıkarmaya başladı. @ChaosBoost
BIOS Reset dışında seçenek yok.

Yaptım hocam BIOS pili çıktı resetlendi sorun klavyede ama niye onu anlamdım @ChaosBoost
Yeni bir ceza alana kadar bari birilerine daha yardım edim :).

Klavye başka bir bilgisayarda aynı etkiyi yapmıyor değil mi?

Yeni BIOS, klavyeyi saçma bir boot drive olarak görüyor olabilir ve kilitleniyordur diye düşünüyorum. Çok küçük ve saçma ama başka ihtimal aklıma gelmiyor. BIOS bir şekilde o klavyeyi çözemiyor. Başka klavye denedin sorun çıkmadı değil mi?

Yeni bir ceza alana kadar bari birilerine daha yardım edeyim :).

Klavye başka bir bilgisayarda aynı etkiyi yapmıyor değil mi?

Yeni BIOS, klavyeyi saçma bir boot Drive olarak görüyor olabilir ve kilitleniyordur diye düşünüyorum. Çok küçük ve saçma ama başka ihtimal aklıma gelmiyor. BIOS bir şekilde o klavyeyi çözemiyor. Başka klavye denedin sorun çıkmadı değil mi?

Sağ olun hocam yapmyor başka bir bilgisyarda ve dediğiniz gibi sadece o klavyede başka klavye denedim her şey algılanıyor USB'ler mouse bir sürü şey bağlı sadece klavye algılanmıyor bunu bir çözümü yok mu çünkü açtıktan sonra rahatça kullanabiliyorum klavyeyi.

@arandur hocam aklıma şöyle bir şey geldi ben zaten USB Hub almayı düşünüyordum Switch'li olanlardan alacağım açarken Switch'i kapatacağım sizin bildiğiniz bir şey varsa önerebilirsiniz benim aklıma bu geldi sadece klavyeyi takrım zaten fareyi direkt bağlarım.

Sağ olun hocam yapmyor başka bir bilgisyarda ve dediğiniz gibi sadece o klavyede başka klavye denedim her şey algılanıyor USB'ler mouse bir sürü şey bağlı sadece klavye algılanmıyor bunu bir çözümü yok mu çünkü açtıktan sonra rahatça kullanabiliyorum klavyeyi.

@arandur hocam aklıma şöyle bir şey geldi ben zaten USB Hub almayı düşünüyordum Switch'li olanlardan alacağım açarken Switch'i kapatacağım sizin bildiğiniz bir şey varsa önerebilirsiniz benim aklıma bu geldi sadece klavyeyi takrım zaten fareyi direkt bağlarım.
BIOS'da boot drive ı sabitleyip bir dener misin. Auto oluyor genelde o, sen direk bu boot drive diye sabitle, bakalım olacak mı. Dediğim gibi BIOS açılırken o klavyeyi anlamıyor. Bir de varsa klavyeyi bir USB çoklayıcı ile takmayı dene. Çok küçük şanslar bunlar ama belki tutar.

Yani Switch aç kapa ile laptopa klavyeyi takıp çıkarma arasında fazla fark yok. Dediklerim olmazsa yapacak bişey de yok maalesef. Abzürt bir durum.

Son düzenleme:
BIOS'da boot Drive'ı sabitleyip bir dener misin? Auto oluyor genelde O, sen direk bu boot Drive diye sabitle, bakalım olacak mı? Dediğim gibi BIOS açılırken o klavyeyi anlamıyor. Bir de varsa klavyeyi bir USB çoklayıcı ile takmayı dene. Çok küçük şanslar bunlar ama belki tutar.

Yani Switch aç kapa ile laptopa klavyeyi takıp çıkarma arasında fazla fark yok. Dediklerim olmazsa yapacak bir şey de yok maalesef. Absürt bir durum.

Hocam zaten çoklayıcı ile kullanıyorum dediğiniz sabitlemeyi nasıl yapacağım söyleyebilir misiniz sizce alsam daha yararlınolmaz mı port zarar gelmemesi açısından tak çıkar da sıkııntı olur mu @arandur

Hocam zaten çoklayıcı ile kullanıyorum dediğiniz sabitlemeyi nasıl yapacağım söyleyebilir misiniz sizce alsam daha yararlınolmaz mı port zarar gelmemesi açısından tak çıkar da sıkııntı olur mu @arandur

O zaman dediğiniz gibi, tek çare Switch gibi. Klavye çok iyi herhalde onu değiştirmiyorsunuz :).

Geri
Yukarı