Laptopa ek garanti yaptırmak mantıklı mı?

beratts

Hectopat
Laptopa 1 yıl daha ek garanti ve kasko yaptırmak mantıklı mıdır? Dün alacağım fiyattan 3000 TL daha düştü, 1 yıl kasko ve garanti eklettirdim. Kötü mü ettim iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ek garanti ve kasko yaptırmak sizin güvende hissetmenizi sağlayabilir, ancak özellikle kaliteli bir laptop ve uzun garantisi varsa, bu ek hizmetlere ihtiyacınız olmayabilir. Kararınızı vermeden önce cihazınızın mevcut durumunu, kullanım alışkanlıklarınızı ve ek masrafları dikkatlice değerlendirmeniz önemlidir. Ben kötü bir şey yaptığınızı düşünmüyorum.

Hocam iyi yapmışsınız, her ne marka olursa olsun bunlar teknolojik ürün. Arada sıkıntılı parçalar çıkıyor illa ki.

Kasko gerçek anlamıyla kaskoyu yansıtıyorsa iyi yapmışsınız. Kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkabiliyorlarsa pek de gerekli değil fikrimce.

Hocam, şöyle diyeyim bu hani direkt 2 sene garanti oluyor ya, işte onlar yazılımsal olarak garanti oluyormuş. Mesela bir elektrik gitti geldi cihaz zarar gördü diyelim bunu gidip garantiye verirsen kullanıcı hatası diyorlarmış. Bugün yaptırdığımın içinde şöyle bir şey var. İlk sene çalınma, düşürme yani kullanıcı hatası olsa bile ödüyor parayı misal ekran kartı yandı geri yenisini koyuyor ve 2-3. senelerde bedava batarya değişimi dahil oldu. Annem ısrar etti alalım diye ben de dedim 22 bine çıkalım işin içinden yok dedi. 26800'e aldık bu arada yanında çanta ve soğutucu da aldık bir de antivirüs yazılımı var içinde bu paranın. Bunları dün indirimsiz almaya kalksak 33 bin civarı tutacaktı ve muhtemelen yapamayacaktık. Ne bileyim hocam işte iyi mi ettik kötü mü?

Hocam, şöyle diyeyim bu hani direkt 2 sene garanti oluyor ya, işte onlar yazılımsal olarak garanti oluyormuş. Mesela bir elektrik gitti geldi cihaz zarar gördü diyelim bunu gidip garantiye verirsen kullanıcı hatası diyorlarmış. Bugün yaptırdığımın içinde şöyle bir şey var. İlk sene çalınma, düşürme yani kullanıcı hatası olsa bile ödüyor parayı misal ekran kartı yandı geri yenisini koyuyor ve 2-3. senelerde bedava batarya değişimi dahil oldu. Annem ısrar etti alalım diye ben de dedim 22 bine çıkalım işin içinden yok dedi. 26800'e aldık bu arada yanında çanta ve soğutucu da aldık bir de antivirüs yazılımı var içinde bu paranın. Bunları dün indirimsiz almaya kalksak 33 bin civarı tutacaktı ve muhtemelen yapamayacaktık. Ne bileyim hocam işte iyi mi ettik kötü mü?
Hocam ben bunu bilir bunu söylerim. Aldığını, bulduğunu, yediğini sorgulamayacaksın. Almışsın olan olmuş artık düşünme.

Yazılımsal garanti neymiş 2yıl boyunca format atma garantisi mi veriyorlar :D yemişler sizi hocam. Zaten o kaskoyu yamamak için ellerinden geleni yapıyolar. Araba kiralarken de aynı 1 saat konuşuyolar bu satıcılar böyle yemeseydiniz iyiymiş.

Yazılımsal garanti neymiş 2yıl boyunca format atma garantisi mi veriyorlar :D yemişler sizi hocam. Zaten o kaskoyu yamamak için ellerinden geleni yapıyolar. Araba kiralarken de 1 saat konuşuyolar bu satıcılar böyle yemeseydiniz iyiymiş.
Bunu demek istememiştim ama arkadaş haklı. Size gereksiz kasko satıp büyük ihtimalle komisyon cukkalamak için yalan sıkmışlar.

Yazılımsal garanti neymiş 2yıl boyunca format atma garantisi mi veriyorlar :D yemişler sizi hocam. Zaten o kaskoyu yamamak için ellerinden geleni yapıyolar. Araba kiralarken de aynı 1 saat konuşuyolar bu satıcılar böyle yemeseydiniz iyiymiş.
Bunu demek istememiştim ama arkadaş haklı. Size gereksiz kasko satıp büyük ihtimalle komisyon cukkalamak için yalan sıkmışlar.
İptal ettiremiyor muyuz içime oturdu 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı