Masaüstünü satıp laptopa geçmek mantıklı mı?

Arkadaşlar şu anki sistemimi satıp Valorant'ta 150-200 hikayeli oyunlarda da üzmeyecek bir laptopa geçmek mantıklı mı? PC fazla kullanan biri değilim.

Hocam bilgisayaranızın parası RTX 3050'li laptoplara denk geliyorsa aklınızdan bile geçirmeyin çok çile çekersiniz.

3060 laptop gpu ise 3060 desktop gpu arasında %4-5 fps farkı oluşuyor. Ancak daha yüksek modellerde belirgin farklar var. Yani amaç 2k-4k'da yüksek performans değilde AAA 1080pde oynama amacıysa, laptop kurtarabilir. 3060-p veya 4050-p laptop tüm oyunları tüm oyunları en az 60 fps high ayarda sabit oynatabiliyor. Hatta cs valorant lol gibilerinde 200 fps yakalarsınız muhtemelen.

Arkadaşlar şu anki sistemimi satıp Valorant'ta 150-200 hikayeli oyunlarda da üzmeyecek bir laptopa geçmek mantıklı mı? PC fazla kullanan biri değilim.

Ben çok pişmanım şahsen çünkü laptopta oyun oynanmıyor ekran küçülüyor aşırı ısınma aşırı fan sesi vs. taşımak zorunda değilsen tavsiye etmiyorum.

Ben çok pişmanım şahsen çünkü laptopta oyun oynanmıyor ekran küçülüyor aşırı ısınma aşırı fan sesi vs. taşımak zorunda değilsen tavsiye etmiyorum.
Laptoplar pahalı. Eğer mid - high end arası laptoplar çok pahalı ama oyun oynanmıyor denilecek kadar fena değil. 3060 laptop ile 3060 masaüstü benzer güçte. 3060 masaüstünün açamadığı oyun yok. 3060 masaüstü sistem belki monitör ile birlikte 10-15k toplayabiliyorken, benzer güçte laptop 30k'yı bulabiliyor.

Ekran konusunda özellikle sabit yeriniz varsa ekranda bağlayabilir, mobile geçtiğinizde ekrandan çıkarıp hayatınıza devam edebilirsiniz. Laptop ile oyun oynamak lüks bir ihtiyaç. Sabit bir yerde, kablo yığını içinde kalmadan sırt çantanıza atıp her yere sisteminiz taşıyabilirsiniz. Tüm lüks ihtiyaçlarda olduğu gibi ederinden fazla para vermek lazım. Bunu unutmamak lazım.

Knk şimdi şöyle ki. Eğer yanında götürmen gerekiyorsa laptop alabilirsin. Ama laptop işi gerçekten biraz sıkıntılı. Çok laptop kullandım ve bakımını iyi yapmama rağmen sorunlar çıkabiliyor. Masaüstünde bu sıkıntılar biraz daha az. E bide laptopu oyun için alacaksın. Yeni oyuncu laptop lar performans olarak fena değiller ama hiçbir zaman bi masaüstü kadar olamazlar. Gerçi PC yi fazla kullanan biri değilim diyorsun. Yani eğer taşımak gibi bir sorunun yoksa şuanki masaüstünü satıp üstüne birazdaha eklersen yeni bir masaüstü alman daha iyi olur.

Tabii ki de mantıklı değil hocam. Bir de PC fazla kullanan birisi değilim dermişsiniz. Eee o zaman uğraşma derim. Eğer ki bilgisayarı sürekli bir yere götürmek istiyorsanız o zaman değişir.

Eğer taşıma durumu varsa mantıklı. Yeni nesil laptoplardaki işlemci ve ekran kartları masaüstüne çok yaklaştı artık. RTX 3070 laptop artık masaüstü tarafında RTX 3060 Ti'a yakın performans verebiliyor. Her türlü 3060 masaüstünün üzerinde kalıyor. İyi bir model alırsanız uzun yıllar kullanırsınız.

Eğer taşıma durumu varsa mantıklı. Yeni nesil laptoplardaki işlemci ve ekran kartları masaüstüne çok yaklaştı artık. RTX 3070 laptop artık masaüstü tarafında RTX 3060 Ti'a yakın performans verebiliyor. Her türlü 3060 masaüstünün üzerinde kalıyor. İyi bir model alırsanız uzun yıllar kullanırsınız.

Babam yurt dışına çıkacak RTX 3060 alıp sistemime takabilirim veya dediğin gibi laptop. RTX 3060 takarsam R5 5500 ile değişirim.

Geri
Yukarı