Laptopa ekstra ekran kartı nasıl takılır?

hüseyin1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, araştırmalarım sonucunda birkaç şey buldum ancak sizlere danışmak istedim, sorum şu:

Mining için kullanılan "PCI-e X1 X16 mining" gibi birkaç alet gördüm, ancak bunlar laptop içerisinden yani anakartından Wi-Fi soketine takılan aparatlar.

Bana lazım olan şey ise bunu laptop içinden değil de USB ile laptopa aktarmak. Bir aparat buldum USB-C ile bağlanıyor ancak fiyatı biraz pahalı.

Yardımcı olursanız ne mutlu bana :))

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki adımlar en uygun yöntemlerden biridir.
Harici ekran kartını bu şekilde takacaksanız biraz cebinizi boşaltmanız lazım maalesef.

Pek fazla önerebileceğim bir teknik değildir maalesef. Masaüstünde ekran kartı takılan soket doğrudan ana karta tümleşik olduğundan dolayı herhangi bir hız kaybı söz konusu olmuyor. Ancak iş dizüstü bilgisayarlara gelince değişiyor. Ekran kartının hızını, ekran kartını takacağımız riser apartının kablosu belirliyor. Kablo ne kadar uzunsa ekran kartının performansı bir o kadar da düşük olacak.

Yani işin özü bir ekran kartına vereceğin parayı biraz daha cebinde tut, almak istediğin ekran kartı kadar performans veremese de seni idare edebilecek bir laptop almanı öneririm.

@Kaan_T @Hamzz
Usta şuan bende Hp 255 G9 var 8Gb ram var ama 24 e yükselticem ekran kartı düşük kalıyor sadece onun için bi yükseltme yapmak istiyorum aynı şekilde videoyu izledim ancak pahalı şöyle bir mining aleti buldum (https://www.hepsiburada.com/hubstei...in-pci-express-x1-x16-mining-p-HBCV000001RHXQ) usb çıkışı var bunu direkt X1 X16 a değilde USB den pc e bağlasam işe yarar mı ?
Çalışsa bile büyük oranda bir performans düşüşü olur, şu an kullandığınız ekran kartını mumla ararsınız.

@Hamzz
Boş is maalesef. Çok sağlam GPU alsan bile %30 performans kaybı oluyor.
Çalışsa bile büyük oranda bir performans düşüşü olur, şu an kullandığınız ekran kartını mumla ararsınız
Pekala
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu işlemle yapsam yani pahalı yöntemle aynı şekilde performans kaybı olur mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı