Laptopa format atılmalı mı?

Heyotakire

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yağcı
Merhaba laptopumu 7 aydır kullanıyorum pek bir problem ile karşılaşmadım ama hafızası dolmaya başladı ve laptop içinde çok fazla kurup silme yaptım dolayısıyla çok fazla artık birikti. Ben bunları format ile çözmeli miyim sizce?
Eğer format atmalıysam da dosyalarımı nasıl yedekleyeceğim?

ssa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba laptopumu 7 aydır kullanıyorum pek bir problem ile karşılaşmadım ama hafızası dolmaya başladı ve laptop içinde çok fazla kurup silme yaptım dolayısıyla çok fazla artık birikti. Ben bunları format ile çözmeli miyim sizce?

Eki Görüntüle 1329062

3 Ayda bir format atarım kendi bilgisayarıma zararını görmedim fakat yararını gördüm. Dosyalarınızı 2. Sürücüye atarak yedekleyin format ardından tekrar C:'ye taşıyabilirsiniz.

Disk temizleme işlemi yapın ve Çalıştıra %temp%, temp, prefetch dosyalarının içini elinizden geldiğince temiz tutun. Yok ben onla uğraşamam derseniz Temiz kurulum yaparsınız.

Eki Görüntüle 1329062

Dosya boyutunuz az ise bulut depolama sistemlerine atabilirsiniz onun dışında bilgisiayar içinde diskinizi bölerekde depolama yapabilirsiniz dışarıdan bir USB veya taşınabilir disk olabilir. Uygulamaları silerken kalıntı dosyaları silmek istiyorsanız Revo Uninstaller kullanın.

3 Ayda bir format atarım kendi bilgisayarıma zararını görmedim fakat yararını gördüm. Dosyalarınızı 2. Sürücüye atarak yedekleyin format ardından tekrar C:'ye taşıyabilirsiniz.
2. sürücüye atıp yedekleyin derken 2. sürücüye attıktan sonra nasıl silinmeyecek?
Pek bilmediğimden soruyorum.

2. sürücüye atıp yedekleyin derken 2. sürücüye attıktan sonra nasıl silinmeyecek?
Pek bilmediğimden soruyorum.
Format atarken gelişmiş kısmından istediğiniz sürücüye format atıp biçimlendirme şansınız mevcut. Sizin Windows kurulumunuz C:'de yani formatı C: sürücüsüne atacağız. D:'yi biçimlendirmenize gerek yok. Bu yüzden tüm dosyalarımızı D:'ye yedekleme yapabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı