Laptopa gazoz döküldü

burakx21

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba laptopuma 3-4 gün önce gazoz döküldü. Touchpadin sol kısmına klavyeye değmeyecek şekilde ve alt tarafta ise alt ızgaraya gelmiş olabilir. Yukarıdan dökülüp bilemiyorum ve 3.5mm kulaklık portuna değmeyecek şekilde Laptop modeli ise Acer Nitro 3070 Ti 150W RyzEN6800HLı modeli teknik servisi aradığımda nereden dökülürse dökülsün anakarta ulaşabilir ve içini açmadan bilemeyiz dediler. Bu durumda ne yapmalıyım? Sizce ciddi bir sorun var mıdır? Sıvı temasında Acer servise götürmeli miyim? Laptopu teknik servis ne der yoksa kendim açıp mı sıvı temasını temizlemeliyim? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
3 - 4 gün olmuş diyorsunuz zaten döküleli, içerisi gazoz şekerli olduğundan yapış yapış olmuştur dökülme miktarına bağlı olarak... Garantisi varsa, ki kullanıcı hatası diye size bayağı kitleyebilirler diye düşünüyorum, tavsiyem yine de servise yollamanız.

Laptoplarda kağıtla sarılı bir vida deliği var. Orayı deldiğin an garanti gider. Tabi firma aksini söylemez ise.

Sıvı temasına bağlı arızalarda kullanıcı hatası olduğundan işlemler garanti dışı yani ücretli olur.

Servise ver ve şuan elleme. Her halükarda iyi bir hesap çıkacak gibi.
ama klavye üstüne pek gitmedi sadece touchpadin yan tarafı ve azda aşağıya değdi sıvı sence oksitlenme olmuş mudur içeride ve ben servise gitsem oksitlenme varmı diye kapağı açtırsam ve olmadığını onlar doğrularsa ona rağmen para istermi servis

ama klavye üstüne pek gitmedi sadece touchpadin yan tarafı ve azda aşağıya değdi sıvı sence oksitlenme olmuş mudur içeride ve ben servise gitsem oksitlenme varmı diye kapağı açtırsam ve olmadığını onlar doğrularsa ona rağmen para istermi servis
Garantili cihazlarda arıza tespiti için ücret almıyorlar diye biliyorum.

Hocam içine girebileceği noktaları biraz ışık, koklama ve dikkatli bakmayla fark edersiniz zaten. Birkaç gün geçtiyse ve hasar verdiyse zaten artık iş işten geçmiştir ancak çalışmasında sorun görmüyorsanız çokta sorun etmeyin ha görüyorsanız servise yollayın derim (en kötü servise fan bakımı diye gönderin şüpheniz varsa, oksitlenme varsa veya arıza vs tarafınıza bilgi verirler).

Geri
Yukarı