Laptopa harici monitör bağlayınca renkler farklı görünüyor

fatih murdock

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde VGA girişli bir monitör var. Masaüstü sistem de iyi çalışıyor. Ancak bugün VGA'yı HDMI dönüştüren bir aparat aldım ve laptopa taktım ve görüntü verdi. Ancak verdiği görüntü de renk sorunları var. Mavi yeşil gibi siyah gri gibi kırımızı turuncu gibi gibi. Bu sorunun sebebi nedir? Dönüştürücü mü sıkıntılı yoksa VGA mı sıkıntılı? Ekstra bir renk ayarı var mıdır?
İlk resim laptop ikincisi monitör.

Dosya Ekleri

• IMG_20221107_175943.jpg
    IMG_20221107_175943.jpg
    205,4 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20221107_180000.jpg
    IMG_20221107_180000.jpg
    178,4 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Bana göre monitörün renk paleti ve canlılığı kötü olduğu için. Kabloda falan sorun olsa yansıtmaz veya başka rahatsız edici sorunlar oluşurdu. Ben de mesela Laptobu TV'ye bağlayınca seviye atlıyorum. Laptopta maç izlerkenki saha rengi diski yeşili iken, TV'deki capcanlı yeşil oluyor. Yani sorun yok bence. Canlılık ile alakalı. Laptobun daha iyi,canlı renklere ve ekran özelliklerine sahiptir muhtemelen. Doğru mu?

Bana göre monitörün renk paleti ve canlılığı kötü olduğu için. Kabloda falan sorun olsa yansıtmaz veya başka rahatsız edici sorunlar oluşurdu. Ben de mesela Laptobu TV'ye bağlayınca seviye atlıyorum. Laptopta maç izlerkenki saha rengi diski yeşili iken, TV'deki capcanlı yeşil oluyor. Yani sorun yok bence. Canlılık ile alakalı. Laptobun daha iyi,canlı renklere ve ekran özelliklerine sahiptir muhtemelen. Doğru mu?
Laptop zaten monitöre göre daha kaliteli paneli var. Ancak az önce masaüstüne bağladım monitörü herhangi bir renk sorunu olmadı ama laptoba bağlayınca yine oldu. Sanıyorum ki dönüştürücü kaynaklı

Yeni konular

Geri
Yukarı