Laptopa HDD montajı garantiyi bozar mı?

EmreSahinn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün ASUS Vivobook X512DK-BR203 cihazını aldım, cihazdan şu zamana kadar memnunum fakat sadece 250 GB SSD takılı olarak geliyor ve bu alan bana yetmeyecek. Ben de HDD takmak istiyorum ama daha önceden laptop deneyimim olmadı ve cihazı sıfır olarak satın aldım. HDD taktığım zaman garanti durumu ne oluyor bilmiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Aldığım laptop:

Asus VivoBook X512DK-BR203T AMD Ryzen 5 3500U 8GB 256GB SSD Fiyatı

Bunun için en doğru cevabı Asus verecektir. Eğer telefonla arasanız ve garantiyi bozmayacağını söylerseler bunu teyit eden bir mail atmalarını rica edin. Söz uçar yazı kalır, sonradan sıkıntı yaşarsanız garanti konusunda bu yüzden elinizde kanıt olsun.

Cihazın altında kullanıcının erişmesi için HDD kapağı var ise değiştirebilirsiniz. Yerine HDD takabilirsiniz. Dvd rom Asus'un sadece bazı modellerinde sökülebilir yerine disk takılabilir. Sizin model için eğer HDD kapağı yoksa cihazın kasa vidalarını açarsanız mavi boya yani garanti boyası kalkar. Garanti dışı kalır. HDD Caddy ile HDD takabilirsiniz.

Asus'a yazarsan cevap dönerler.
Teşekkür gün içerisinde iletişime geçeceğim
Bunun için en doğru cevabı Asus verecektir. Eğer telefonla arasanız ve garantiyi bozmayacağını söylerseler bunu teyit eden bir mail atmalarını rica edin. Söz uçar yazı kalır, sonradan sıkıntı yaşarsanız garanti konusunda bu yüzden elinizde kanıt olsun.
Teşekkür ederim cevabınız için gün içerisinde iletişime geçeceğim
Cihazın altında kullanıcının erişmesi için HDD kapağı var ise değiştirebilirsiniz. Yerine HDD takabilirsiniz. Dvd rom Asus'un sadece bazı modellerinde sökülebilir yerine disk takılabilir. Sizin model için eğer HDD kapağı yoksa cihazın kasa vidalarını açarsanız mavi boya yani garanti boyası kalkar. Garanti dışı kalır. HDD Caddy ile HDD takabilirsiniz.
Maalesef cihazda DVD rom bulunmuyor asus ile iletişime geçip bilgi alacağım teşekkür ederim

Rica ederim. Şimdi yazarsan da olur, 24 ya da 48 saat içinde cevap veriyor olmaları gerek.
Suanda ona bakıyordum bende 😂
Az önce asus teknik servisini aradım, 1TB HDD için her şeyi dahil 450TL fiyat çıkarttılar Ayrıca kendim de alıp yine teknik servisten montajını yaptırabilirmişim. Yardımcı olan herkese tekrardan teşekkür ederim

Son düzenleme:
Suanda ona bakıyordum bende 😂
Az önce asus teknik servisini aradım, 1TB HDD için her şeyi dahil 450TL fiyat çıkarttılar Ayrıca kendim de alıp yine teknik servisten montajını yaptırabilirmişim. Yardımcı olan herkese tekrardan teşekkür ederim

Yani senin kendin yapmana izin vermiyorlar mı? İlla ki montajı kendileri mi yapmaları gerekiyormuş?

Yani senin kendin yapmana izin vermiyorlar mı? İlla ki montajı kendileri mi yapmaları gerekiyormuş?
Sorduğum zaman bana yetkili serviste değiştirebileceğimi söylediler
Son olarak mail yoluyla da bu şekilde cevap aldım
6BA49C66-3DAB-4C7A-8A39-D27E83D0F37A.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı