Laptopa içecek döküldü ve kapandı

Tsunamii

Zeptopat
Daha fazla  
Laptopa gazoz döküldü kendini kapattı. Elektrik ile bağlantısını kestim sonra bezle temizledim internetten görüp yan yatırdım biraz bekleyip makineyla kuruladım sonra fon sesi gelmeye başladı. Yüksek bir şekilde devam ediyor.

Kısa devre yaptıysa zaten kartı eline almış demektir benim demek istediğim yöntem daha müdahale edilmediyse işe yarar.

Bunu bana söyleyen arkadaşta suyun sıcakta daha iyi kuruduğunu öğrensin öyle gelsin.

Tiner uçucu bir maddedir o yüzden anakartın üzerindeki kısa devre bölgeleri temizleyerek arızalanmasını önler elektronikçi olanlar zaten bilir.

Son düzenleme:
Hocam bunun ile ilgili konu bende açmıştım şubat ayında şu anda PC pert oldu anakart komple gitti o fan sesi bana da gelmişti yüksek bir şekilde chipsette gitti ve 800 TL istediler.
İçindeki bilgiler kurtuldu mu peki ?

Kısa devre yaptıysa zaten kartı eline almış demektir benim demek istediğim yöntem daha müdahale edilmediyse işe yarar.

Bunu bana söyleyen arkadaşta suyun sıcakta daha iyi kuruduğunu öğrensin öyle gelsin.

Tiner uçucu bir maddedir o yüzden anakartın üzerindeki kısa devre bölgeleri temizleyerek arızalanmasını önler elektronikçi olanlar zaten bilir.
Dediğiniz şeyi pek yapamam kenara bıraktım ters bir şekilde yarına kadar beklicek ve bilgisayarcıya götürücem

Geri
Yukarı