Laptopa içecek döküldü

Mematitechno

Decapat
Merhaba bilgisayarıma gazlı içecek döküldü bilgisayarın kendi klavyesindeki hiçbir tuş çalışmıyor. Touchpad'inde sadece sağ tıkı çalışıyor ve bilgisayar arama kısmına bastığımda - tuşu takılı kalıyor. Bilgisayar ara ara sapıtıyor. 5 dk fön makinesiyle kurutup 1 gün boyunca bilgisayarı ters çevirip beklettim ve bir düzelme olmadı. İçine oldukça az içecek döküldü tam - tuşunun olduğu kısma. Bunun çözümü ve tamir maliyeti nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiye girmez kullanıcı hatası olur. Çözümü yok gibi bir şey bileşenlerde sıvı maddeler kalıcı hasara sebep verebiliyor. Alın için bu da size ders olsun. Teknolojik aletlerin yanında sıvı pek bulundurmayın.

soguk-su-icmek-0131.jpg

Bilgisayarı söküp takmakta kendinize biraz güvenebilirseniz klavyeyi ve touchpad'i temizlemeniz mümkün. Şekerli bir içecek dökülünce tuşlar yapış yapış oluyor, sürekli basılı olma gibi sorunlar çıkıyor. Bilgisayar hala çalıştığına göre anakartta bir sorun yoktur diye ümit ediyorum. Bu şekilde kullanmayın, çalıştırmayın. En kısa zamanda içinin açılıp temizlenmesi ile bence kurtulabilir. Defalarca klavye temizledim kola vs. dökülmesi durumlarında, zamanla şekerli içecek özelliğini yitirir ve sorun kendiliğinden düzelebilir ancak kesin bir çözüm değil. Çözüm değil zaten kaderini kabul etmek gibi oluyor.

Benim NumLock tarafına çay dökülmüştü vıcık vcık olmuştu tuşlar ve bastığım zaman dakikalarca yukarı çıkmıyordu tuş ama o laptop bu laptop ve hala sağlam :)

Sebebini ise yıllar sonra öğrendim anakart ile klavye arasında kocaman bir metal kaplama ve CD-ROM varmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı