Çözüldü Laptopa Linux Mint kurulursa nasıl olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
52
Bende 2 tane bilgisayar var. Ana bilgisayarım masaüstü. Diğer bilgisayarım laptop.

Ben laptopu genel olarak internette gezinmek ve makale yazmak için kullanıyorum.

Sizce geçmeli miyim?

Laptop özellikleri.

Acer Aspire ES1-571
i3-5005U CPU.
8 GB DDR3 RAM.
HD Graphics 5500 GPU.
120 SSD + 500 GB HDD.

Bende 2 tane bilgisayar var. Ana bilgisayarım masaüstü. Diğer bilgisayarım laptop.

Ben laptopu genel olarak internette gezinmek ve makale yazmak için kullanıyorum.

Sizce geçmeli miyim?

Laptop özellikleri.

Acer Aspire ES1-571
i3-5005u CPU.
8 GB DDR3 RAM.
HD Graphics 5500 GPU.
120 SSD + 500 GB HDD.

Tavsiyem Windows 10 da kalman ancak illa Linux istiyorsan sanal makine ile Linux kullan.

Artı -7 Eksi
@KojiroHyuga04 GNU/Linux dağıtımlarının sadece düşük sistemler için önerilmesi garibime gitti. Tek avantajının (esasen bazı dağıtımlar için) düşük kaynak kullanımı olmadığını belirtmek isterim.

Linus Torvalds Threadripper 3970X kullanıyor örneğin.

Geçilir, gayet güzel olur.

"Sistemin iyi, SSD var, Windows'ta kal" diyenleri anlamıyorum. SSD olunca Windows, Linux'tan daha mı stabil çalışıyor? Kaynak kullanımı anlamında da Windows'tan genel olarak daha iyiler ama Linux dağıtımları eşit değildir düşük özellikli sistemler. 16 GB RAM ve 4710HQ işlemcili bilgisayarda Kubuntu kullanıyorum, Windows'tan daha mükemmel ve stabil çalışıyor.

Hocam sistem iyi bence Windows 10'da kalın.
Sadece Web'de gezinmek için kullanılıyorsa Windows 10 gayet yeterli olacaktır.
Windows 10'da kalabilirsiniz. SSD varmış o halde Windows 10'da kalmak daha mantıklı.
Sistem iyi bence, kalın Windows 10'da.
Linux sadece kötü sistemlerde mi kullanılıyor? Linux kullanmak için kötü bilgisayara mı sahip olmak lazım? Linux'a geçmeyin deyip de Windows'ta kalın demek... Çok yanlış düşünce yapısı.

SSD olunca Windows, Linux'tan daha mı stabil çalışıyor?
SSD'deyken zaten hızlı olan GNU/Linux daha da hızlı oluyor. Kullandığım bütün yazılımlar ve işletim sisteminin kendisi Windows'a kıyasla daha hızlı açılıyor.

Sizce geçmeli miyim?

Laptop özellikleri.

Acer Aspire ES1-571
i3-5005U CPU.
8 GB DDR3 RAM.
HD Graphics 5500 GPU.
120 SSD + 500 GB HDD.
Ben kullanıyorum.Mint de olur ama fedora tercihimdir.

Geri
Yukarı