Laptopa monitör bağlama

batuhansula07

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Monster T5 v17.1 laptop kullanmaktayım ancak ekranım 15.6 inc ve 60 Hz olduğu için memnun değilim. Acer KG241QPBIIp 23.6" 144Hz 1ms monitör almayı düşünüyorum. Bu noktada 2 sorum var:
  • Bilgisayarımda Display Port olmadığı için HDMI 2.0 kabloyla bağlayıp 144 Hz'i o şekilde alacağım bir sıkıntı yaşar mıyım?
  • Laptop monitörü 60 Hz olduğundan dolayı aldığım monitörden 144 Hz görüntü elde edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) HDMI 2.0 ile 144Hz'i alabilirsin sorun olmaz.
2) Bağlayacağın monitörden alacağın 144Hz laptop paneli ile alakalı değil.

Sonuç olarak bu anlattıkların kapsamında o monitörden 144Hz almaman için bir sebep yok :)

Teşekkür ederim bir de bilgisayarımın HDMI çıkışının versiyonunu nasıl öğrenebilirim yani HDMI 2.0'ı desteklediğini. Monster'ın sitesinde yazmıyor bilgisayarın içinde görebilir miyim bir şekilde?

Teşekkür ederim bir de bilgisayarımın HDMI çıkışının versiyonunu nasıl öğrenebilirim yani HDMI 2.0'ı desteklediğini. Monster'ın sitesinde yazmıyor bilgisayarın içinde görebilir miyim bir şekilde?
Bu sorunun cevabını bilmiyorum dostum seni yanlış yönlendirmeyeyim. Forumda illaki konuya hakim biri vardır, çözerler birazdan.

Sırf bu yüzden Monster gibi ürünler almıyorum. Üreticinin kendi sitesi dahi bilgi vermiyor rezalet. Neyse kesin olmamakla birlikte hdcp desteği verdiğini söylemiş. Senin ekran kartın yine üretici sitesinden baktığım kadarı ile NVIDIA GTX 1060.

Buraya tıklayıp Full özellikleri incelersek HDMI 2.0b desteği verdiğini yazıyor NVIDIA bu karta.

Ayrıca bkz. HDMI sürümleri ve desteklediği Hz değerleri

NVIDIA'nın sitesindeki o bilgiyi bende gördüm ancak benim ekran kartım Mobile yani laptop üzerinde olduğu için donanım farklılığı olur mu yoksa bu teknik özellikler sabit midir?

Çok yüksek ihtimalle olmayacağını düşünüyorum. Zaten 14 gün iade süresi var evden gelip kurye ile alıyorlar. Monitörü al dene olmaz ise dediğim gibi iade edersin.

Benim görüşüm %90 olur. Alacağın monitörün özellikleri de uyumlu olması lazım tabii. Yukarıda bahsettiğim HDMI HZ değerlerini incelemeni tavsiye ederim.

Ekran kartım HDMI 2.0b ise 2K 144 Hz'e kadar destekliyor. Monitörde HDMI ve DisplayPort olduğuna göre HDMI ile de 144Hz alabilirim diye düşünüyorum. Teşekkürler yardımlarınız için.

Son düzenleme:
Ekran kartım HDMI 2.0b ise 2K 144 Hz'e kadar destekliyor. Monitörde HDMI ve DisplayPort olduğuna göre HDMI ile de 144Hz alabilirim diye düşünüyorum. Teşekkürler yardımlarınız için.

Çözüm olsun olmasın burada belirt ki insanlar faydalansın tekrar tekrar zaman kaybetmesin. Geri dönüşünü bekliyoruz.

Not: Teşekkür etmek yerine beğen butonuna basarsan daha iyi olur. Technopat sosyal kurallarını okumanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı