Laptopa monitör bağlayıp Safe Exam Browser'da kullanma

Tyr18

Centipat
Yer
Çankırı
Daha fazla  
Merhaba, salgından ötürü sınavlarımız buradan oluyor. Birçok Türk genci gibi benim de aklım kopyada. Şimdi ben Safe'den girsem, Laptop'u başka bir monitöre bağlasam HDMI kablosu ile bunu fark ederler mi çift ekran var diye? Yoksa program onlara bilgilendirme yapmayıp sadece arka plandakileri kapatıp başka şeylere erişimi mi engelliyor sadece?

Sanırım bilgisayar içerisinden arka planda yapacağınız 3. parti uygulamaların açılmasını engelliyor sistem. Yani 2. ekranın olması bir şey değiştirmiyor. Ayrıca sınav sayfasını kapatma, arka plana atma gibi bir durumunuz da yok.
Tarayıcıyı VirtualBox içinde de açabilirsiniz.
Sistem bunu da anlıyor. Sanal makine, JB'li cihazlarda açılmıyor.
Ayrı bir cihaz olmadan çok zor gözüküyor. Zaten bu durumlar için geliştirilmiş bir uygulama basit çözümler işe yaramaz.

Sanırım bilgisayar içerisinden arka planda yapacağınız 3. parti uygulamaların açılmasını engelliyor sistem. Yani 2. ekranın olması bir şey değiştirmiyor. Ayrıca sınav sayfasını kapatma, arka plana atma gibi bir durumunuz da yok.

Sistem bunu da anlıyor. Sanal makine, JB'li cihazlarda açılmıyor.
Ayrı bir cihaz olmadan çok zor gözüküyor. Zaten bu durumlar için geliştirilmiş bir uygulama basit çözümler işe yaramaz.

Laptopu HDMI ile ekrana bağladığımda açılıyor ama tespit ederler mi benim merakım bu yönde ikinci ekranda diğer oda da olup kablosuz mouse ile başkası tarafından kontrol edilecek.
Kamerası olmayan ne yapıyor?
sınava giremiyor
Çok basit. VDS veya TeamViewer üzerinden yapınız. Bir sekmeden uzaktaki bilgisayara bağlanın, diğerinden kopyanızı çekin. :D.

İşte safe exam broser üzerinden sınavın olduğu websitesine giriliyor arkaplandaki her şey kapatılıyor uygulama tarafından otomatikman :D.

Tespit edilebilir çünkü normal tarayıcıdan bile tespit edilebiliyor sanırım. Bir arkadaşımın arkadaşının başına gelmiş.
Anlamayanlar için kullanacağınız programın özelliklerini aşağıya bırakıyorum. Sadece izin verilen 3. parti uygulamalara izin var onun dışındaki programları otomatik olarak kapatan bir sistem.
111111.PNG

Şunu da belirtmemde fayda var. Bu tür sistemleri düzenleyen, kontrol eden hocalar değil; bu sistemleri tasarlayanlardır. Yani sizi izleyen, hareketlerinizi takip eden arkada uzmanlar var. Hocanız da izleyebilir ama asıl görev arka plandaki kişilerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı