Laptopa notebook RAM'ı takılır mı?

.Emir2

Centipat
Merhaba arkadaşlar benim laptopum için internetten RAM'a bakıyordum ama hepsinin üzerinde notebook RAM 4 GB - notebook RAM 8 GB yazıyor ben bir tane sipariş ettim sıkıntı olur mu? DDR3 yeni gelen RAM ise.

Kingston HyperX Impact black 4 GB 1600MHz DDR3 notebook
bide benim bilgisayarın voltaj dereği 1.50 onu değiştirebilirmiyim
aldığım remin voltaj değeri 1.35

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar benim laptopum için internetten RAM'a bakıyordum ama hepsinin üzerinde notebook RAM 4 GB - notebook RAM 8 GB yazıyor ben bir tane sipariş ettim sıkıntı olur mu? DDR3 yeni gelen RAM ise.

Problem çıkabilir aldığınız RAM DDR3L olması lazım.

RAM voltaj değerine nerden baktınız. Eminseniz 1.35v RAM olmaz 1.50 almanız gerek.

Peki sorun çıkartırsa nasıl bir sorun ?

Zamanlamadan dolayı uyumsuzluk, voltajdan dolayı uyumsuzluk, frekanstan dolayı uyumsuzluk gibi sorunlar olabilir. Siz laptop modelinizi atın ya da CPU-Z programından SPD sekmesinden ekran görüntüsü atın.

samsung INSPIRON - Ram Samsung

Tam model gerekiyor. Dediğim gibi SPD kısmından ekran görüntüsü alıp buraya atın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı