Laptopa soda döküldü ve açlımıyor

hocam eğer şansınız varsa laptop içinde sıvı olduğundan açılmıyordur. laptopu sökün anakartını ve bios pilini çıkarın, aseton banyosuna yatırın ve sakince diş fırçasıile tüm yuvaları fırçalayın. ama ram m2 nvme(varsa) oralarda aşırı dkkatl olun. işlem soda eğer oksit yapı ise büyük oranda oksti kaldıracakktır anakartı sonra 1-2 gün kurumaya bırakın. not sakın direk güneşe koymayın. sonra yine dediğim gibi şansınız var ise anakart temizlenmiştir. sonra lapopu toplayın(geri kaptın anlamında) sonra 3 besmele,6 fatiha okuyup açma tuşuna basın. ama tüm flex kabloları doğru yerlerne taktığınıza emin olun. iyi şanslar
hocam eğer şansınız varsa laptop içinde sıvı olduğundan açılmıyordur. laptopu sökün anakartını ve bios pilini çıkarın, aseton banyosuna yatırın ve sakince diş fırçası ile tüm yuvaları ve anakartı fırçalayın. ama ram m2 nvme(varsa) oralarda aşırı dkkatl olun. işlem soda eğer oksit yapı ise büyük oranda oksti kaldıracakktır anakartı sonra 1-2 gün kurumaya bırakın. not sakın direk güneşe koymayın. sonra yine dediğim gibi şansınız var ise anakart temizlenmiştir. sonra lapopu toplayın(geri kaptın anlamında) sonra 3 besmele,6 fatiha okuyup açma tuşuna basın. ama tüm flex kabloları doğru yerlerne taktığınıza emin olun. iyi şanslar

Merhabalar, az önce laptopa soda döktüm ve PC'den hiçbir tepki yok Allah rahmet eylesin diyebilir miyiz? İlk döktüğümde ekran bir beyaz oldu karıncalandı, sonra siyah ekran oldu bir daha da açılmadı.
Bir bardak ayran tuz ve limon döküp unlost enerji içeceği yapmaktan başka çareniz yok en azından ağzınız tatlanır.

hocam eğer şansınız varsa laptop içinde sıvı olduğundan açılmıyordur. laptopu sökün anakartını ve bios pilini çıkarın, aseton banyosuna yatırın ve sakince diş fırçasıile tüm yuvaları fırçalayın. ama ram m2 nvme(varsa) oralarda aşırı dkkatl olun. işlem soda eğer oksit yapı ise büyük oranda oksti kaldıracakktır anakartı sonra 1-2 gün kurumaya bırakın. not sakın direk güneşe koymayın. sonra yine dediğim gibi şansınız var ise anakart temizlenmiştir. sonra lapopu toplayın(geri kaptın anlamında) sonra 3 besmele,6 fatiha okuyup açma tuşuna basın. ama tüm flex kabloları doğru yerlerne taktığınıza emin olun. iyi şanslar
Not:diş fırçası ile tüm yuvaları ve anakartı fırçalayın olacaktı. özür dilerim

Bence böyle serpe serpe bilgisayarı ıslatın su dökün ondan sonra dik bir şekilde kurumaya bırakın, tabi pili çıkarın. İçinde soda var madem su ile sodanın yapışkanlığı, etkisi falan yok edilir diye düşündüm, ondan sonra kuruyunca zaten çalışır, bence :)

Bence böyle serpe serpe bilgisayarı ıslatın su dökün ondan sonra dik bir şekilde kurumaya bırakın, tabii pili çıkarın. İçinde soda var madem su ile sodanın yapışkanlığı, etkisi falan yok edilir diye düşündüm, ondan sonra kuruyunca zaten çalışır, bence :)

Su mu :D?
Git yeni PC al burada herkes bir ağızdan konuşuyor...

Su mu :D?
Git yeni PC al burada herkes bir ağızdan konuşuyor...

Sodadan iyidir ama, soda yapış yapış o bilgisayar çalışsa bile yapış yapış olacak belki tuşlar çalışmayacak ama su dökerse en azından sodayı seyreltmiş olur ondan sonra kurudu mu tertemiz kullanır bilgisayarını. Düşünce böyle ama uygulamada nasıl olur bilemem :)

Dostum ilgilendiğin için çok teşekkürler ama şuan laptopbu elinde barındıran adam bırakın bunları yapmayı bios pilini bile yerinden çıkaramaz.
hocam chazınınız marka ve modele göre nternette bir sürü içini açma ve geri toplama rehberleri var örn. (cihazınızın mark-modeli) teardown/take apart
Dostum ilgilendiğin için çok teşekkürler ama şuan laptopbu elinde barındıran adam bırakın bunları yapmayı bios pilini bile yerinden çıkaramaz.
cıhazın markası nedir hocam biraz geç sormuş olabilirim ama 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı