Laptop'a SSD takınca ilk formatta takılma sorunu

Elasmotherium

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

Arkadaşımın laptopuna HDD'den SSD değişimi yaptık.

Windows 10 kurulumunu USB'ye hazırladık. HDD söktük, SSD taktık.

Bilgisayarı açınca Lenovo logosundan sonra aşağıdaki ekran geliyor ve öyle kalıyor.

O mavi ekranda enter tuşuna basınca tekrar Lenovo logosu geliyor.

2. resimde bilgisayar özellikleri mevcut.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-29 at 21.11.07 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-29 at 21.11.07 (1).jpeg
    47,5 KB · Görüntüleme: 30
  • WhatsApp Image 2021-03-29 at 21.10.31.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-29 at 21.10.31.jpeg
    72,4 KB · Görüntüleme: 41
SSD de sıkıntı olsa bile Windows kurulum yerine gelmesi lazım değil mi? SSD'yi BIOS'da görüyor ve tanıyor bu arada. Ayrıca Boot seçeneği olarak gözükmüyor SSD, yani kesinlikle USB'den bootluyor.

Laptop'da tek yer var hocam ikisini aynı anda takamıyorum maalesef.

Anladım peki SSD'yi başka bir bilgisayara takın ve SSD'ye işletim sistemini oradan kurmayı deneyin.

O seçenek'de maalesef şimdlik mümkün değil hocam. Arkadaş'ın evinde tek laptop var. Ben uzaktan ona yardımcı oluyorum.

Anladım hocam bence direk bir bilgisayarcı ya götürsün onlar SSD'yi başka bir bilgisayarda deneyip sorunu çözerler belki.

USB portunu değiştirdik oldu. 3.0'da takılıydı 2.0'a çektik oldu. Çok saçma geldi çünkü 3.0 portunda takılıyken USB çalışıyordu hatta Windows'u USB'ye kurarken 3.0 portunda takılıydı ve o şekilde kurduk. Ama Boot'ta 3.0 portu sorun çıkardı.

USB portunu değiştirdik oldu. 3.0'da takılıydı 2.0'a çektik oldu. Çok saçma geldi çünkü 3.0 portunda takılıyken USB çalışıyordu hatta Windows'u USB'ye kurarken 3.0 portunda takılıydı ve o şekilde kurduk. Ama Boot'ta 3.0 portu sorun çıkardı.

Hocam genelde oluyor demekki SSD niz SATA 2.0 destekliyormuş.

Geri
Yukarı