Laptopa SSD ve RAM Takviyesi

bloudosia

Kilopat
Merhabalar, 2015’te alınmış olan bir laptopa (Eski bir Radeon ekran kartı var, DDR 3 4 GB RAM var ve 6. Nesil i5 bir işlemcisi var) ucuz bir 120 GB SSD ve 8 GB RAM takviyesi yapmak istiyorum. Football Manager oyununda ve internet geziş hızında ne tür bir ekstra sağlarım? Güzel bir verim alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Verim alırsın iyi fikir. Sen ona 4GB diğer RAM'ın CL değeri ile aynı olan 4GB veya 8GB bir RAM tak. SSD olarak o fiyata seçebileceğin fazla SSD yoktur zaten. IOPS, S.M.A.R.T, TRIM, MTBF bunlara bak alırken.

Laptopun modeli?

Uyumlu ya sıkıntı değil o.

ePttAVM - Crucial BX500 120GB 3DNAND SSD Disk CT120BX500SSD1 540 - 500 MB/s, 2.5", Sata 3 Şunu almalısın.
Ayrıca laptop modelini buraya yazarsan ona uyumlu RAM'de önerebilirim. FM oyunun sistem gereksinimleri düşük olduğu için iyi performans alırsın diye düşünüyorum.

RAM problem değil hocam, önemli olan ne kadar verimli olacağı.

Verim alırsın iyi fikir. Sen ona 4GB diğer RAM'ın CL değeri ile aynı olan 4GB veya 8GB bir RAM tak. SSD olarak o fiyata seçebileceğin fazla SSD yoktur zaten. IOPS, S.M.A.R.T, TRIM, MTBF bunlara bak alırken.

8 GB düşünüyorum, verim alacaksam alacağım muhtemelen.

Benim de bir sorum var. Bende benzer bir geliştirme yapacağım. Acaba bu ssd takviyesi bilgisayarda ki bütün kullanımı hızlandırır mı? Açılış kapanış dışında. Bana da ram önersenize :D Casper c500

Benim de bir sorum var. Bende benzer bir geliştirme yapacağım. Acaba bu ssd takviyesi bilgisayarda ki bütün kullanımı hızlandırır mı? Açılış kapanış dışında. Bana da ram önersenize :D Casper c500
Her şeyi değil. En yavaş çalışan parçası hangisiyse onun hızında çalışır PC, diğer parçalar o parçanın işlem yapmasını bekler. 10 saniye civarında yeniden başlıyor benim laptop. Eskiyi unutuyorsun ve önüne temiz bir sayfa çekiyorsun. Takılı RAM'ın ile aynı CL değerinde RAM alman mantıklı olacaktır. Aksi halde en hızlısını da alsan düşük olanın hızında çalışacak veya RAM'lerden birini çıkartacaksın.
Format işleminde yükleme ekranı %0'dan %100'e 1 dakika civarında sürüyor merak ediyorsan. Tabi ki onun haricinde bir sürü bekleme işlemleri de var.

Uyumlu ya sıkıntı değil o.

RAM problem değil hocam, önemli olan ne kadar verimli olacağı.

8 GB düşünüyorum, verim alacaksam alacağım muhtemelen.
Öneri yapmamız için laptopun modeli lazım. CPU-Z programı ile RAM bölümünün fotoğrafını at. SSD olarak arkadaşın önerdiği gayet kaliteli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı